Ana Sayfa Güncel Lösemili çocukların artık Atakum’da bir yuvaları var

Lösemili çocukların artık Atakum’da bir yuvaları var

Atakum Belediyesi, Atakum Rotary Kulübü ve LÖSAM işbirliği ile Atakent mevkiinde, il dışından tedavi amacı ile Atakum’a gelen lösemili çocukların ve ailelerinin barınması için kurulan ve 12 adet 1 artı 1 odadan oluşan konuk evi törenle hizmete girdi.

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2013 Cuma 17:04
Lösemili çocukların artık Atakum’da bir yuvaları var

SAMSUN- Atakum Belediyesi, Atakum Rotary Kulübü ve LÖSAM işbirliği ile Atakent mevkiinde, il dışından tedavi amacı ile Atakum’a gelen lösemili çocukların ve ailelerinin barınması için kurulan ve 12 adet 1 artı 1 odadan oluşan konuk evi törenle hizmete girdi.

Açılış törenine CHP Samsun Milletvekili İhsan kalkavan, Samsun Vali Yardımcısı Haluk Şimşek, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, Rotary Kulübü Dönem Guvernörü Murat Öz, Atakum Rotary Kulübü Dönem Başkanı Kenan Engizli, LÖSAM Vakfı Başkanı Prof. Dr. Davut Albayrak ve pek çok davetli katıldı.

Lösemili çocukların ve ailelerinin tedavisi süresince kalmaları amacı ile Atakum Rotary Kulübü ve Atakum Belediyesi tarafından yapılan konuk evinin yapımına öncülük eden geçmiş dönem Atakum Rotary Kulübü Başkanı Celil Kurada, “ Başlangıçtan bu yana üç yıl geçmiş. Şu an ortaya çıkan esere bakarak gurur duymamak mümkün değildir. Bize arsa tahsissinde bulunan Atakum Belediye Başkanımız Metin Burma’ya sonsuz teşekkür ediyoruz. Bu eserin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” derken, Atakum Rotary Kulübü Başkanı Kenan Engizli ise, “Bu kulübümüzün bir hayaliydi. Atakum Belediyesi’nin yer tahsisi ile bu hayalin gerçeğe dönüşmesi yolunda ilk adımı atılmıştır. Bugüne kadar pek çok proje geliştirip hayata geçirdik, tüm bunları insanlığa hizmet için yaptık” dedi.  Rotary Kulübü Dönem Guvernörü Murat Öz ise, “Bu azmin zaferidir. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

LÖSAM Vakfı Başkanı Prof.Dr.Davut Albayrak ise, “Lösemili hastaların diğer hastalardan bir farkı vardır: Bu tedavinin sürekli yapılması, bu esnada enfeksiyon kapmamaları gerekmektedir. Bu bina ile çok önemli olan barınma, beslenme ve tedaviye sürekli gelme sorunları çözülmüş oldu.” dedi.

Bugün mutlu ve coşkuluyum diyerek sözlerine başlayan Atakum Belediye Başkanı Metin Burma,”bu kadar büyük bir enerjiyi bir araya toplayan Atakum Rotary Külübü’nün büyük bir iş başardığına inanıyorum. Ben bu tür kulüplerle çalışmaktan son derece memnunum, onların halka hizmet, sosyal sorumluluk projeleri yapma konusunda oldukça başarılı olduklarını görüyorum. Burası 5 yıldızlı otel konforunda yapıldı. Bu çocuklarımızın bizim gibi insanların gayretlerine ihtiyaçları vardır. Acılarını azaltmak, umutlarını yeşertmek, onlara moral olması için bu tür işbirliklerine ve bunlardan ortaya çıkan eserlere ihtiyacımız vardır. Burada birlikte çalışmamamız ve ortaya bir eser çıkarmamız çok önemlidir. Bu topluma vereceğimiz daha çok hizmetin olduğuna inanıyor ve hep hazır olduğumu belirtmek istiyorum. Bu iyi niyete, güzelliğe teşekkür ediyorum”  ifadelerinde bulundu.

Samsun Vali Yardımcısı Haluk Şimşek,”Fazla söze gerek yok, bu bina kendi kendine konuşuyor. Emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuşurken, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:”Ben buradaki törenden oldukça duygulandım. Devletin aklına gelmeyen ihtiyaçlar konusunda STK’lar önemli adımlar atıyorlar. Sahip olduğumuz hiç bir şey bize ait değildir, taki aldığımız son nefeste buna dahildir. Bu işe katkı veren herkese çok teşekkür ediyorum. Ama her şeyden önce bu arsayı, yap-satçıya vermeyen, başka bir yere satıp kendine gelir elde edebilecekken, satıp kendine makine alabilecekken veya başka bir şekilde değerlendirilecekken, bunların hiç birini yapmayıp, bu hizmete veren, böyle güzel bir amaç doğrultusunda kullanan Metin Burma’ya teşekkür ediyorum. Bu projede emeği geçen herkese minnet ve şükran duyuyorum.”

Kalıcı bir eser meydana getiren herkesi kutladığını belirterek, sözlerine başlayan CHP Samsun Milletvekili İhsan Kalkavan,”Bu esere katkı veren herkes, bundan sonra hiçbir şeyden korkmasınlar. Çünkü lösemili çocuklarımızın ve ailelerinin duası sizi çepeçevre saracak ve zırh gibi koruyacaktır. Burada Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini ve T.C’nin simgesini koyduğunuz için ayrıca tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber