Ana Sayfa Teknoloji Labirent çözen robot tam not aldı

Labirent çözen robot tam not aldı

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 16:50
Labirent çözen robot tam not aldı

BOLU (CİHAN)- Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Mühendislik-Mimarlık Fakültesi öğrencileri, labirent çözen robot geliştirdi. İBUL adını taşıyan robot, Bursa Science Fest 2013 Bilim Şenliği'nde ilk kez görücüye çıktı ve tam not aldı.

AİBÜ Mühendislik- Mimarlık Fakültesi öğrencileri Fatih Mollahüseyinoğlu, Nurullah Coşkun ve Ferhat Sezen tarafından geliştirilen robot İBUL, 3-5 Mayıs 2013 tarihlerinde Bursa'da gerçekleştirilen Bursa Science Fest 2013 Bilim Şenliği'nde büyük ilgi gördü.

Labirent koşullarına göre tasarlanmış olan İBUL, mikroişlemci, eyleyici ve algılayıcılardan oluşan bir sistemi android ile kontrol ederek, gerçek hayatta kullanılabilecek birçok büyük projenin alt yapısını oluşturmaya yönelik geliştirildi.
Bilimseverlerin proje sergileri, mesleki yönlendirme - atölye stantları, bilim gösterileri ve bilimsel birçok aktivitenin bir arada sunulduğu şenlikte öğrenciler, İBUL'la birlikte üniversitenin tanıtımını yaptı.

AİBÜ Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ömer Zorba, yenilikçi bir çalışmaya imza atarak üniversite ve fakülteyi farklı platformlarda başarıyla temsil eden öğrencilerine teşekkür etti. CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber