Ana Sayfa Güncel Küçükler Satranç Turnuvası’nın galipleri ödüllendirildi

Küçükler Satranç Turnuvası’nın galipleri ödüllendirildi

İlkadım Belediyesi tarafında organize edilen Türkiye Satranç Federasyon Samsun Şubesi katkılarıyla 16-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen “Küçükler Satranç “ turnuvasında dereceye giren öğrenciler yapılan törenle ödüllerini aldı.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2013 Salı 16:19
Küçükler Satranç Turnuvası’nın galipleri ödüllendirildi

İlkadım Belediyesi tarafında organize edilen Türkiye Satranç Federasyon Samsun Şubesi katkılarıyla 16-17 Mart  tarihleri arasında gerçekleştirilen  “Küçükler Satranç “ turnuvasında dereceye giren öğrenciler yapılan törenle ödüllerini aldı.

İlkadım Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü, Türkiye Satranç Federasyon Samsun Şubesi katkılarıyla düzenlenen  181 öğrencinin kıyasıya yarıştığı  “Küçükler Satranç “ turnuvasında  dereceye giren yarışmacılar ödüllerini Gazi hizmet binası meclis salonunda yapılan törenle Başkan Demirtaş’ın elinden aldı. Teslim törenine İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,Türkiye Satranç Federasyonu Samsun Şubesi Temsilcisi Serkan Koç, AKS TV Kültür  Sanat Danışmanı Şakir Demirci, İlkadım Belediyesi Başkan Danışmanı Şerif Mırık ve turnuvada dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende açılış konuşmasını yapan  AKS TV Kültür ve Sanat Danışmanı Şakir Demirci "İlkadım Belediyesi'nin gençlerimizin faydasına sunulan her projesinin destekçisiyiz. Bugün beni de heyecanlandıran güzel bir projenin ödül törenini düzenledik. Ben burada bu etkinlikleri bizlere destek verenlere ve Başkanımız Necattin Demirtaş'a sizlerin huzurunda teşekkürlerimi sunuyorum." diye konuştu.

Satrancın, çocukları kötü alışkanlıklardan alı koyduğunu, çabuk ve ileriye dönük düşünmelerini sağladığını söyleyen Başkan Demirtaş,”İlerki hamleleri görmek adına muhakeme gücü yüksek  olmasını yanı sıra  zeka gelişiminde katkısı yüksek olan  bu spora ailelerin  ilgisi bizi ziyadesiyle mutlu etti. İleriki süreçte birlik ve beraberliğimizi pekişeceği geride iz bırakacak etkinliklerle halkımızı buluşturmaya devam edeceğiz dedi. Gençlere yönelik sosyal projelere ağırlık verdiklerini kaydeden Başkan Demirtaş, Bilgiye ulaşma ve boş zamanlarını değerlendirme imkanı sağlayan bilgi evlerini diğer mahallelere de yaymayı planladıklarını söyledi.

Çocukların zihinsel gelişimine olumlu katkıda bulunan satranç sporuna ilginin her geçen gün artarak devam ettiğini kaydeden Türkiye Satranç Federasyon Samsun Şubesi  Temsilcisi Serkan Koç" Centilmenliğin ve zekanın ön planda olduğu bir turnuva gerçekleşti.Yarışma sayesinde güzel dostluklar, arkadaşlıkların kurulduğu bu turnuvaların devamını gelmesi temennisi dile getiren Koç, başta İlkadım Belediye Başkanı Necattin  Demirtaş’a  ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

Konuşmaların ardında dereceye giren yarışmacılardan, Birinci olan  Belemir Uzun Diz Üstü Bilgisayar,İkinci olan Muharrem Ege Fışkın Dijital Fotoğraf Makinesi,Üçüncü Ulaş Mert Kuzu  DVD oynatıcısını Başkan Demirtaş’ı elinde teslim  aldı.Diğer derecelere giren yarışmacılara ise Satranç takımı hediye edildi.Ödül törenin sonunda AKS TV Kültür ve Sanat Danışmanı Şakir Demirci Başkan Demirtaş’a ve Türkiye Satranç Federasyon Samsun Şubesi  Temsilcisi Serkan Koç’a plaket takdim etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber