Ana Sayfa Samsunhaber KOZLUK OMV FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ KARNELERİNİ ALDI

KOZLUK OMV FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ KARNELERİNİ ALDI

OMV’nin yatırımını üstlendiği Samsun – Terme Kozluk OMV Fen Lisesi öğrencileri, karnelerini Samsun Valisi İbrahim Şahin’in katılımı ile gerçekleşen törenle aldı.

Giriş Tarihi: 10 Haziran 2017 Cumartesi 19:00
KOZLUK OMV FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ KARNELERİNİ ALDI

Samsun – Terme Kozluk OMV Fen Lisesi, belirlenen taban puanı doğrultusunda her yıl yeni öğrenci alımına devam ederek şu an 240 olan öğrenci sayısını yükselterek 480 öğrencilik kapasitesini dolduracak. Hali hazırda eğitim gören 180 yatılı öğrenci sayısı da 352 öğrencilik kapasite doğrultusunda artacak.

 OMV’nin yaklaşık 4 milyon avro yatırım desteği ile Samsun'un Terme İlçesi’nde inşa edilen Samsun – Terme OMV Kozluk Fen Lisesi, ikinci eğitim ve öğretim yılını tamamladı. Bu kapsamda öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Düzenlenen karne törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Terme Kaymakamı Emin Alıcı, Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme İlçe Emniyet Müdürü Lütfi Tanrıkulu, Terme İlçe Garnizon Komutanı Erkan Boz, Terme İlçe Milli Eğitim Müdürü Özer Ersoy çevre ilçelerin STK temsilcileri katıldı.

Düzenlenen törende konuşma yapan OMV Genel Müdürü Korkut Öztürkmen, “OMV olarak, iş yaptığımız her coğrafyada sürdürülebilir büyümenin topluma yönelik çalışmalar ile gerçekleşebileceğine inanıyoruz. Bu inancımıza en güzel örnek, çocuklarımızın geleceğine katkıda bulunan, gurur kaynağımız olan bu okuldur.  Hızla büyümekte olan Türkiye’nin gelişimine, hem yerel hem de ulusal ölçekte yaptığımız yatırımlar ve girişimlerle destek olmaya; Türkiye’nin enerjisini en uygun maliyetle, en temiz ve kesintisiz olarak üretmeye devam edeceğiz” dedi.

Yaptığı konuşmada öğrencilere seslenen Öztürkmen, “Bu güzel okulda devamlı yeni şeyler öğreniyorsunuz ve kendinizi hayata hazırlıyorsunuz. Öğrendikleriniz hakkında mutlaka düşünün ve ilave araştırmalar yapın. Öğrendiklerinizle yetinmeyin ve yaratıcılığınızı ve hayal gücünüzü buna ekleyerek üretin; kendiniz için, Türkiye için üretin. Biz de sizler için enerji üretmeye devam edeceğiz. Hepinizi bir kez daha bu eğitim-öğretim dönemini başarıyla tamamladığınız için candan tebrik ederim” şeklinde konuştu.

Karne törenine katılan Samsun Valisi İbrahim Şahin ise öğrencilere şöyle seslendi; “Değerli öğrenciler, çok değerli bir kampüs üzerinde eğitim öğrenim görüyorsunuz.  Burası dereceye giren okullar arasında yer alıyor ve fen lisesi öğrencisi olmak bir ayrıcalıktır. Sizler başarılı oldukça ülkeniz başarılı olacak. Sizler geleceğinizi şimdiden şekillendiriyorsunuz. Buradan mezun olup iyi bir üniversitede ve önemli bir kariyer elde edeceğinize inanıyorum. Hepinizi başarınızdan ötürü bir kez daha tebrik ediyorum”.

2015-2016 eğitim ve öğretim yılında 9’uncu sınıftan itibaren ilk öğrencilerine eğitim vermeye başlayan Samsun – Terme OMV Kozluk Fen Lisesi’nin hali hazırda 240 öğrencisi bulunuyor. Belirlenen taban puanı doğrultusunda her yıl yeni öğrenci alımına devam ederek 480 öğrencilik kapasitesini dolduracak olan Samsun – Terme OMV Fen Lisesi. Hali hazırda eğitim gören 180 yatılı öğrenci sayısı da 360 öğrencilik kapasite doğrultusunda artacak. 17 branş öğretmeninin eğitim verdiği Samsun – Terme Kozluk OMV Fen Lisesi öğrencileri, 4 yıllık öğrenim döneminin ardından başarı ortalamalarının ilk yüzde 20’lik dilimde de yer alması halinde yurtdışında eğitim görme fırsatı yakalayacak.

OMV yatırımıyla temeli atılan Samsun – Terme Kozluk OMV Fen Lisesi12 bin metrekarelik bir alandan oluşuyor ve bölgenin ilk yatılı Fen Lisesi olma özelliğini taşıyor. Samsun – Terme Kozluk OMV Fen Lisesi’nde 16 derslik, 3 laboratuvar, 360 öğrencilik yatakhane, kapalı spor salonu ve lojman birimleri yer alıyor.

 Gençlerin ülkeye faydalı bireyler olarak yetişmesi hedefiyle okul yatırımına imza atan OMV, daha önce bölgenin kalkınması ve ülke ekonomisine katkı amacıyla Türkiye’nin ihtiyaç duyduğu elektrik enerjisinin yüzde 3’ünü üretme kapasitesine sahip olan OMV Samsun Doğal Gaz Kombine Çevrim Santrali’ni hayata geçirmişti.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

BAŞKAN DEVECİ: CANLI DOSTU BELEDİYEYİZ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Yukarı Çık