Ana Sayfa Güncel Konya'da 1 Mayıs kutlamasında bir grup, HDP'lilere tepki gösterdi

Konya'da 1 Mayıs kutlamasında bir grup, HDP'lilere tepki gösterdi

1 Mayıs Birlik, Emek ve Dayanışma Günü'nde tüm sendikalar, sendika üyeleri ve binlerce işçiyle birlikte 1 Mayıs kutlaması gerçekleştirdi. Küçük bir grubun, HDP'lilere yönelik tepkisi üzerine polis devreye girerek, grubu alandan uzaklaştırdı.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2016 Pazar 17:40
Konya'da 1 Mayıs kutlamasında bir grup, HDP'lilere tepki gösterdi
Konya Anıt Meydanı'nda toplanan gruplar davul zurna eşliğinde halay çekerek Kent Meydanı'na doğru yürüdü. Kent Meydanı'nda 'Taşeronlaşmaya Hayır', 'Mevsimlik İşçi Sorunu Çözülsün', 'Kıdem Tazminatı Güvencemizdir', 'İş, Ekmek, Özgürlük, Barış Sürecini Destekliyoruz', 'Güvenceli İş ve Güvenceli Yaşam', 'Mobbing'e İsyanımız Var', 'Sendikalı Ol Güvende Ol', 'Patronun Seneliği Yoksa, İşçinin de Mevsimliği Olmamalı', 'Geçici İşçiye Kadro İstiyoruz' şeklinde yazılı pankartlar taşındı ve sloganlar atıldı.

KESK'e bağlı sendikalarla, HDP ve Halk Evleri'nin aralarında bulunduğu grup Kent Meydanı'nda toplandı. Alaeddin Bulvarı'na yürüyüş gerçekleştirildi. Polisin geniş güvenlik önlemi aldığı yürüyüş sırasında kortejde bulunan HDP'lilere, çevredeki vatandaşlardan bazıları tepki gösterdi. Tepki gösteren öfkeli kalabalığın sayısı artınca, polis kalabalığı HDP'li grubun yakınından uzaklaştırmak istedi. Öfkeli kalabalık, 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez' sloganı atarak kendilerini uzaklaştırmak isteyen polislere, ''Her gün polis ve askerimizi şehit veriyoruz. Bunlar da burada bayraklarıyla geziyorlar. Hani Türk bayrağı'' diyerek tepkilerini dile getirdi. Polis öfkeli kalabalığı uzaklaştırırken, grup da yürüyüşün sonunda sessizce dağıldı.<a href='https://www.cihan.com.tr/tr/konya-1-mayis-kutlama-2054689.htm' style='visibility:hidden; display:none;'>Cihan</a> CİHAN
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler