Ana Sayfa Politika Köktaş: AK Parti milletin beklentilerine cevap verdi

Köktaş: AK Parti milletin beklentilerine cevap verdi

Ak Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti iktidarının kuruluşundan bugüne kadar ilkleri gerçekleştirdiğini, yapmış olduğu çalışmalarla ülke meselelerine değindiğini ve sosyal kültürel, ekonomik, eğitim, sağlık, ulaştırma gibi benzeri birçok alanda ise sorunları çözdüğünü söyledi.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2013 Cumartesi 15:47
Köktaş: AK Parti milletin beklentilerine cevap verdi

Ak Parti Samsun İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti iktidarının kuruluşundan bugüne kadar ilkleri gerçekleştirdiğini, yapmış olduğu çalışmalarla ülke meselelerine değindiğini ve sosyal kültürel, ekonomik, eğitim, sağlık, ulaştırma gibi benzeri birçok alanda ise sorunları çözdüğünü söyledi.

İl Başkanı Fuat Köktaş. İl Binası’nda  ilçe başkanlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Burada konuşma yapan İl Başkanı Fuat Köktaş, “Son bir kaç aylık dönemde ise ülkemizin en ciddi en önemli meselesi olan çözüm sürecine girmiştir. Son dönemde gerek 2014 mahalli seçimleri gerekse "çözüm süreci" vesilesiyle istişare toplantılarını her kademede yoğunlaştırdık. Son olarak Gümrük ve Ticaret Bakanımız Hayati Yazıcı bey ile birlikte ilimizde katıldığımız ziyaret, açılış ve STK’lar ile yaptığımız toplantılarda kendiside çözüm süreci ile ilgili olarak önemli açıklamalara yer vermişti” dedi.

Başkan Köktaş, “Gittiği şehirlerde sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve kanaat önderleriyle bir araya gelen Liderimiz, Genel Başkanımız, Başbakanımız Recep Tayip  Erdoğan, oralarda şehre ilişkin meseleleri ele alarak, her hafta düzenlenen AK Parti Grup Toplantısı'nda ve ayda bir toplanan AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda da istişare ve değerlendirmelerde bulunarak bizlere aktarıyor. Bu bilgi paylaşımlarını bizlerde ilimizdeki teşkilatlarımız ile bir araya gelip paylaşıyoruz. Dün 84. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantımızı da hamd olsun yaptık. Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında, Mayıs ayının ilk haftasında geniş katılımlı istişare toplantısını Kızılcahamam'da düzenlenecek, orada il başkanlarının yanı sıra ilk defa çok geniş çaplı olmak üzere ilçe başkanlarıyla da bir araya gelinecek” diye ifade etti.

“Biz kavga edenlerden değil istişare edenlerdeniz, biz çatışanlardan değil uzlaşmayı bir yöntem olarak tercih edenlerdeniz” diyerek sözlerine devam eden Köktaş, “ Biz, birbiriyle araçlarla iletişim kuranlardan değil, bir biriyle ruberu, yüz yüze, gönül gönüle iletişim kuranlardanız” açıklamasında bulundu.

“Bu ülkede 30 yıldır devam eden terörün biterken başka bir terörün sokakları esir almasına, hükümetimiz yıllardır halk ne istiyorsa onu yapan Başbakanımız asla izin vermeyecektir.”

Çözüm sürecine değinen Başkan Köktaş şunları söyledi: 2002 -2013 tarihleri arasında Türkiye Büyük Demokratik dönüşümleri yaşamıştır. AK Parti iktidara geldiğinde olağan üstü (OHAL) uygulamasına son verilmiştir. Etkili ve çok boyutlu çözüm politikası takip etmiştir. İnsan haklarını korunması ve özgürlüklerin genişletilmesi konusunda önemli adımlar atılmıştır.

Yeni güvenlik yaklaşımı, sivilleşme normalleşme çalışmalarıyla ülkemizde DGM, ESAMYA  protokolü kaldırılmış, Cumhurbaşkanlığını doğrudan seçebilme, vatandaşa güven, kırtasiyeciliğe tırpan gibi bir çok konuda adımlar atılmıştır.

Bütün bunlara baktığımızda terör iç dış düşmanlık kardeş kavgası enerjimizi maddi varlıklarımızı hep boşa harcamamıza vesile olmuştur.

Bu ülkede 30 yıldır devam eden terörün biterken başka bir terörün sokakları esir almasına, hükümetimiz yıllardır halk ne istiyorsa onu yapan Başbakanımız asla izin vermeyecektir. Bunu düşünenler iyi bilsinler ki bunun bedelini hukuk karşısında en ağır şekilde öderler.

Terörün sonlanması ile ülkemizin yakalamış olduğu sağlık, ulaşım, eğitim, ihracat, ekonomik kalkınma, gayri safi milli hasıla, özgürlükler, demokratikleşme gibi alanlarda şaha kalkacak ve ülkemiz de çok güzel şeyler olacaktır.

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber