Ana Sayfa Dünya Kılıçdaroğlu: Terör kimden gelirse gelsin lanetlemeliyiz

Kılıçdaroğlu: Terör kimden gelirse gelsin lanetlemeliyiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Terör kimden nasıl gelirse gelsin bunu hep beraber lanetlemeliyiz. Bu ister DHKP-C olsun, ister bir başkası olsun.” diye konuştu.

Giriş Tarihi: 4 Şubat 2013 Pazartesi 01:35
Kılıçdaroğlu: Terör kimden gelirse gelsin lanetlemeliyiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Terör kimden nasıl gelirse gelsin bunu hep beraber lanetlemeliyiz. Bu ister DHKP-C olsun, ister bir başkası olsun.” diye konuştu.

Sosyalist Enternasyonal'in toplantısına katılmak için Portekiz’in Cascais şehrine gelen Kılıçdaroğlu, burada Cihan Haber Ajansı’nın sorularını cevapladı. Terörün her türlüsünün kimin yaptığına bakmaksızın lanetlenmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, “Terör kimden nasıl gelirse gelsin bunu hep beraber lanetlemeliyiz. Bu ister DHKP-C olsun, ister bir başkası olsun. Çünkü terör bir insanlık suçudur. Bu insanlık suçuna karşı bizim ortak ses çıkarmamız gerekiyor.” şeklinde açıklamada bulundu.

CHP Genel Başkanı, terörün siyasi görüş veya inanç farklılığı olmadığının altını çizerek, “Hangi görüşten, hangi inançtan, hangi kimlikten olursak olalım terör karşısında ortak tavır sergilememiz gerekiyor ülkemizin güzelliği ve refahı için.” ifadelerini kulandı.

“DHKP-C’ye yönelik başlatılan operasyon devam etmeli mi sizce?” sorusuna Kılıçdaroğlu, “Teröre karşı mücadele bütün alanlarda yapılmalı. Kim teröre bulaşıyorsa, terörü amaç edinen bütün örgütlere karşı demokratik bütün ülkelerin mücadele etme hakları vardır. Türkiye’nin de bu bağlamda mücadele etmesi gerekiyor.” sözleriyle cevap verdi.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın son zamanlarda sıkça seslendirdiği “üst düzey komutanlar tutuksuz yargılanmalı” sözlerine ilişkin ise yorum yapmaktan kaçındı.

AK PARTİ TÜRKİYE’SİNİN EKONOMİK BÜYÜMESİ SÜRDÜRÜLEBİLİR DEĞİL

Yarın başlayacak ve iki gün sürecek sosyalist enternasyonal toplantısına ilişkin açıklamada da bulunan Kılıçdaroğlu, toplantıda dünyada yaşanan ekonomik krizin masaya yatırılacağını belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber