Ana Sayfa Politika Kılıçdaroğlu: Aklı başında olan birisi barışa karşı çıkar mı?

Kılıçdaroğlu: Aklı başında olan birisi barışa karşı çıkar mı?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin barışa karşı olduğu yönünde bir kampanya başlatıldığını söyledi.

Giriş Tarihi: 19 Nisan 2013 Cuma 23:11
Kılıçdaroğlu: Aklı başında olan birisi barışa karşı çıkar mı?

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin barışa karşı olduğu yönünde bir kampanya başlatıldığını söyledi. Kılıçdaroğlu, "Bize soruyorlar; siz barışa karşı mısınız? Aklı başında olan birisi barışa karşı çıkar mı? Çocuklarımızın adını Barış, Özgür koyduk biz. Neden barışa karşı çıkalım." dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Şebinkarahisar İlçe Başkanlığı 2. İstanbul Buluşmaları dayanışma yemeğine katıldı. Okmeydanı’nda bir düğün salonunda CHP Şebinkarahisar İlçe Başkanı Oktay Alp'in ev sahipliğinde gerçekleşen geceye, Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Sezgin Tanrıkulu, Yakup Akkaya, Umut oran, Genel Sekreter Bilhun Tamaylıgil, Milletvekilleri Aykut Erdoğdu, Haluk Eyidoğan, Giresun Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, CHP Giresun İl Başkanı Eşref Karaibrahim, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP'li belediye başkanları ve partililer katıldı.

Gecede konuşan Kılıçdaroğlu, son günlerde CHP'nin barışa karşı olduğu yönünde bir kampanya başlatıldığını söyledi. Kılıçdaroğlu, “Biz bu cumhuriyeti ağır bedeller olarak ödedik. Adına Türkiye Cumhuriyeti dedik. Kıvançla dünyanın her tarafında bunu dillendirdik. Kimsenin önünde boyun eğmedik. Onurlu bir yurttaş olarak bütün dünyayı gezdik. Şimdi eğer Türkiye Cumhuriyeti adını kullanmaktan kaçınan bir siyasal anlayış varsa ona hesap sormak benim kadar bu ülkede yaşayan her yurttaşın görevidir. Bize soruyorlar; siz barışa karşı mısınız? Aklı başında olan birisi barışa karşı çıkar mı? Çocuklarımızın adını Barış, Özgür koyduk biz. Neden barışa karşı çıkalım." dedi.

"SÜREÇLE İLGİLİ BİRŞEY BİLMİYORUZ"

Süreçle ilgili kendilerine bilgi verilmediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü. “Ülkede barış, huzur olsun mu? Elbette olsun. O zaman sormamız gereken soru şu; barış ve huzur istiyorsak ki istiyoruz. O zaman bize söylenmesi lazım. Barışı şu koşullarda getiriyoruz diye. Biz bilmiyoruz. Bilen var mı? Hayır. Milletvekilleri bilmiyor. Bakanların büyük bir kısmı bilmiyor. Vatandaş zaten hiç bilmiyor. Akil İnsanlar bilmiyor. Akil olmayan bir insan bulmamız lazım herhalde bize biraz ipucu verecek olan. Bir kampanya başlatıldı şimdi. CHP barışa karşı. Bilmediğimiz bir şey bu değerli arkadaşlar. Bir arkadaşımıza soruyorlar siz neden karşısınız diye. Önünde bir belge varmış. Siz bunu okumadan imzalar mısınız? Hayır demiş okuyup imzalayacağım. Önce bir bilmemiz lazım. Bileceğiz ki koşullar nedir ne değildir. Sayın Başbakan söylüyor silahları burada bırakacaklar, silahsız çıkacaklar güzel. Hiçbir pazarlık yapmıyoruz güzel. Ne istiyorsunuz o zaman CHP’den? Siz zaten çözmüşsünüz olayı. O zaman niye bizi suçluyorsunuz? Sürece karşı diye. Cumhuriyet Halk Partisi ülkenin birliği ve bütünlüğü, üniter yapısı, barışı ve huzuru için hiçbir zaman hiçbir ortamda farklı bir düşünceye sahip olmamıştır. Biz hep şunu söyledik ülkemizi, insanımızı, kimliği, inancı, rengi ne olursa olsun seviyoruz. Hakkari’den Edirne’ye hiçbir yurttaşımız için ayrım yapmadık. Bizim insanımızın sorunu varsa elbette o soruna eğileceğiz. Biz sorunlar konusunda en çok çözüm üreten partiyiz.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber