Ana Sayfa Spor Kılıç: Medeniyetler arasında köprüler kurmak istiyoruz

Kılıç: Medeniyetler arasında köprüler kurmak istiyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, medeniyetler, kıtalar ve inançlar arasında bugün ile yarın arasında köprü kurmak istediklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2013 Cumartesi 22:30
Kılıç: Medeniyetler arasında köprüler kurmak istiyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, medeniyetler, kıtalar ve inançlar arasında bugün ile yarın arasında köprü kurmak istediklerini söyledi.

Suat Kılıç, Yaşar Doğu Spor Salonu'nda başlayan Grand Prix’in Samsun ayağı olan Mini Judo Dünya Şampiyonası’na katıldı. Seremonide hemşehrilerine hitap eden Bakan Kılıç, Judo Grand Prix Samsun 2013’ün spor kenti Samsun’un nice uluslararası organizasyonlar için atılan ilk adım olduğunu kaydetti.

Şampiyonada 40 ülkenin judocularına ev sahibi yapmanın gururunu yaşadığını ifade eden Bakan Kılıç, “2020 olimpiyat adayı İstanbul’un olimpiyat sürecini yöneten bakan olmanın gururunu yaşıyorum. Bütün bu adımları atarken arkamızda siz değerli Samsunluların maddi manevi gücünü hissediyorum. Dünya Judo Federasyonu Başkanı 2020 yolunda bize başarılar diledi. Sloganımızı duydunuz; 'Birlikte köprüler kurmak' diyoruz. Medeniyetler, kıtalar arasında köprüler kurmak bugünle yarın arasında köprüler kurmak. İnançlar arasında köprüler kurmak..." ifadelerini kullandı.

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy, Judo Federasyonu Başkanı Fatih Uysal, AK Parti Samsun Milletvekili Çağatay Kılıç, Ahmet Yeni ve Mustafa Demir ile İJF Ofis Direktörü Vlad Marinescu, İJF Spor Direktörü Daniel Lascau ile çok sayıda bürokratın katıldığı Grand Prix’e Samsunlular da yoğun ilgi gösterdi. Seremoninin ardından müsabakaları izleyen Bakan Kılıç, daha sonra partisinin Siyaset Akademisi’ne katılmak üzere salondan ayrıldı. Judocuların mücadelesi ise nefesleri kesti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber