Ana Sayfa Kültür & Sanat Kaygılarınızı çocuklarınıza yansıtıp onları bastırmayın

Kaygılarınızı çocuklarınıza yansıtıp onları bastırmayın

Yaşlı Engeliler Derneği Samsun Şubesi ve İlkadım Belediyesi işbirliği ile ilkadımlılara Aile İçi Eğitim semineri verildi. Yıldıray Çınar Kültür Merkezi'nde çok sayıda vatandaşın katıldığı seminere, Etüd-Proje Müdürü Aydın Ekiz,Yaşlı Engeliler Derneği Başkanı Nuri Geyikgen katıldı.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2013 Pazartesi 13:59
Kaygılarınızı çocuklarınıza yansıtıp onları bastırmayın

Yaşlı Engeliler Derneği Samsun Şubesi ve İlkadım Belediyesi işbirliği ile ilkadımlılara  Aile İçi  Eğitim semineri verildi. Yıldıray Çınar Kültür Merkezi'nde çok sayıda vatandaşın katıldığı seminere, Etüd-Proje Müdürü Aydın Ekiz,Yaşlı Engeliler Derneği  Başkanı Nuri Geyikgen katıldı.

0-6 yaş çocuk gruplarına yönelik öğrencilerin aileleri olan eğitim kalitesine yönelik seminer veren Kişisel Gelişim Uzmanı Ali Koçak Anne-babaların geçmişte kendi ebeveynleriyle yaşadığı problemleri şimdi kendi çocuklarına yansıtmamaları gerektiğini belirterek, “Kendi kaygılarınızı ve duygularınızı çocuklarınıza yansıtıp onları bastırmayın. Mutluluklarını ellerinden almayın” diye konuştu.Koçak, Bir ailede anne, çocuğun içini, baba ise dışını inşa eder, çocukların özgüven problemlerindeki en büyük etken yüzde 90 babadır. Babayla iletişimi iyi olan çocuk tam bir özgüven sahibi olurken, baba ile iletişimi kopuk bir çocuk kişilik ve özgüven problemleri yaşar.Anne-babanın geçimsizliğinin çocukları olumsuz etkilediğini vurgulayan Koçak “Eşler aile içinde rol paylaşımı yapmalı ve birbirleriyle iyi iletişim kurmalıdır” önerisinde bulundu.

Eğitimin tek boyutlu olmadığını ve aile faktörünün de eğitimin saç ayağından birini oluşturduğunu belirten Etüd-Proje Müdürü Aydın İkiz "Velilerimiz bu yıl geçen yıla oranla 2 kat artışla seminerlere katılıyor. Geçen yıl sürdürülen eğitimler neticesinde velilerimizin okula ve eğitime bakış açılarında değişimi yakaladık. Bunun en önemli göstergesi ise yüzde 50 ler civarındaki ortaöğretim okullaşma oranının bu yıl yüzde 98 lere ulaşması ile gösterilebilir." dedi. 
Seminerin sonunda Derneği  Başkanı Nuri Geyikgen, Kişisel Gelişim Uzmanı Ali Koçak plaket takdim etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber