Ana Sayfa Samsunhaber KAVAK'TA KİTAP FUARI AÇILIYOR

KAVAK'TA KİTAP FUARI AÇILIYOR

Samsun'un Kavak ilçesinde Kültür ve Turizm Bakanlığı desteği ile 1. Kavak Çocuk Kitapları Günleri 07 haziran günü açılacak.

Giriş Tarihi: 6 Haziran 2016 Pazartesi 17:43
KAVAK'TA KİTAP FUARI AÇILIYOR

07 Haziran 2016 Salı günü saat 11.00'de açılışı yapılacak olan Fuar üç gün süreyle hizmet verecek. Fuara Samsunda ikamet eden tüm yazar ve şairler davet edildi. Etkinlik günleri içerisinde Yazarlar için söyleşi ve imza günleri düzenlenecek.

İlçe Merkezinde bulunan Atatürk Parkında gerçekleşecek olan  fuarda Samsunlu Şairler için şiir etkinliği de düzenlenecek. Bu süre içerisinde okur yazar buluşması kapsamında yazarlar ilçeye bağlı okullarda öğrencilerle de söyleşi yapma imkanı bulacak. Müracaatların Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılması gerekiyor. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan fuarın gelecek yıllarda da tekrarının yapılması düşünülüyor.

 Konu ile ilgili olarak Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu şunları söyledi; "İlçemizde bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan 1. Kavak çocuk kitapları günleri fuarı geleneksel olarak her yıl yapılacaktır. Amacımız insanlara kitapları sevdirebilmek kitapları ile arada kurulan bağın daha da sıcak olabilmesini sağlamaktır. İlçemiz Atatürk Parkı'nda yapılacak olan fuar 3 gün sürecektir. 07 haziran salı günü saat 11:00'da açılacak olan fuar 09 haziran gününe kadar sürecektir. Yüce Allah’ın peygamberimize ilk emri ‘Oku’ dur. Her bilgi okumakla öğrenilmektedir. Okumak, çocuk ve gençlerimizi okumaya alıştırmak, en büyük görevlerimizdendir. Bu yüzden tüm hemşehrilerimizin kitap fuarına yoğun ilgi gösterip gençlerimizi kitap okumaya teşvik etmeleri gerekiyor" diye konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Yukarı Çık