Ana Sayfa Eğitim KASİF’ten OMܒlü gençlere girişimcilik fırsatı

KASİF’ten OMܒlü gençlere girişimcilik fırsatı

Gençlere “Kişisel Gelişim Eğitimi” ve “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” verilecek

Giriş Tarihi: 6 Şubat 2013 Çarşamba 17:54
KASİF’ten OMܒlü gençlere girişimcilik fırsatı

Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (KASİF)’in, OMÜ öğrencisi 250 gence ücretsiz vereceği ’Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin ve “Kişisel Gelişim Eğitimi”   başvuruları devam ediyor. Projeye başvuracak adayların internet üzerinden www.kasifgirisimcilikakademisi.com adresinden 23 Şubat’a kadar müracaat etmeleri gerekiyor.

KASİF’in yürüttüğü projeden 18-24 yaş arasında 125’i bayan ve 125’i de erkek olmak üzere toplam 250 genç yararlanacak. Proje kapsamında eğitimleri başarıyla tamamlayanlar bir işyeri kurmaları halinde KOSGEB’den 30 bin TL hibe, 70 bin TL sıfır faizli kredi olmak toplam 100 bin TL almaya hakkı kazanacaklar.

KASİF Gençlerin Girişimcilik ve Geleceklerini Destekleme Projesi’yle ilgili açıklama yapan Proje Koordinatörü Eren Kaya, projenin mezun olduktan sonra kendi işini kurmak isteyen üniversite öğrencileri için bulunmaz bir fırsat olduğunu söyleyerek, gençlerin projeye başvurmak için geç kalmamalarını söyledi.

Proje kapsamında verecekleri  “Kişisel Gelişim Eğitimi”yle gençlerin özgüven, moral ve motivasyonlarının yüksek olması sağlanacağını söyleyen Kaya sözlerini şöyle sürdürdü: “Projeyle Samsun’da 250 üniversite öğrencisi gence, 20 saat “Kişisel Gelişim Eğitimi” ve 70 saat “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” vereceğiz. ‘Kişisel Gelişim Eğitimi’nde; Etkin İletişim Teknikleri, Kişisel Performans Yükseltme/Motivasyon Teknikleri, İş Arama Becerilerinin Geliştirilmesi, Özgeçmiş Hazırlama ve Mülakat Teknikleri dersleri verilecek. ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’yle de; girişimcilik özelliklerinin sınanması, iş fikri geliştirme,iş planı (pazar araştırma, pazarlama planı, üretim planı, yönetim planı, finansal plan) hazırlanması, iş planının yazılması ve sunumunda dikkat edilecek hususlar konuları işlenecek.’

Proje Koordinatörü Eren Kaya, Eğitimleri başarıyla bitirenlere 2 ayrı sertifika; “Kişisel Gelişim Eğitimi”  ve  “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifikası”  verileceğini söyleyerek, ‘KASİF Gençlerin Girişimcilik ve Geleceklerini Destekleme Projesi’nin Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklendiğini, Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nin ortak ve KOSGEB’in proje iştirakçisi olduğunu sözlerine ekledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber