Ana Sayfa Kültür & Sanat Kars Şehir Sineması 'Selam' filmi ile tarihi günler yaşıyor

Kars Şehir Sineması 'Selam' filmi ile tarihi günler yaşıyor

Dünyanın dört bir yanına, eğitimli nesillerin yetişmesi için giden öğretmenlerin hikâyesinin anlatıldığı 'Selam' filmi, Türkiye genelinde gişede 2 milyon izleyiciye ulaştı. Bu ilgi Kars Şehir Sineması'nı da harekete getirdi. Filmin, şehirde en çok izlenenler arasında ilk sıralara oturduğu kaydedildi.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 16:16
Kars Şehir Sineması 'Selam' filmi ile tarihi günler yaşıyor

KARS (CİHAN)- Dünyanın dört bir yanına, eğitimli nesillerin yetişmesi için giden öğretmenlerin hikâyesinin anlatıldığı 'Selam' filmi, Türkiye genelinde gişede 2 milyon izleyiciye ulaştı. Bu ilgi Kars Şehir Sineması'nı da harekete getirdi. Filmin, şehirde en çok izlenenler arasında ilk sıralara oturduğu kaydedildi.

Kars Şehir Sineması makinisti Altan Beyhan, 6 haftayı geride bıraktıklarını ve 7. haftaya girdikleri 'Selam' filminin 291 sinemada gösterimde olduğunu ve bu sinemalardan birinin de Kars'ta olduğunu söyledi. Filmin, Türkiye genelinde 2 milyon izleyiciye ulaştığını aktaran Beyhan, bu izleyici merakının çevre illerin sinema salonlarının olmayışıyla Kars'ta da daha belirgin olarak yaşandığını belirtti.

"SELAM FİLMİ İNSANOĞLUNA İNSANLIĞINI HATIRLATIYOR"

Kars Şehir Sineması Makinisti Beyhan, yönetmenliğini Levent Demirkale'nin yaptığı, başrollerinde Yunus Emre Yıldırımer, Hasan Nihat Sütçü ve Burçin Abdullah'ın yer aldığı Selam filminin; idealleri uğruna sevdikleri, aileleri ve memleketlerinden ayrılarak 3 farklı kıtaya doğru yola çıkan Harun, Adem ve Zehra öğretmenin hikâyesini konu aldığını hatırlattı. Beyhan, 3 ayrı kıtada ve 4 farklı ülkede çekilen ilk Türk filmini izleyenlerin salon çıkışında, "Bu film insanoğluna insanlığını hatırlatıyor." dediklerini kaydetti.

Filmin, halen daha gösterimde olduğuna değinen Beyhan, sinema severleri Kars Şehir Sineması'na beklediklerini ifade etti.
CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber