Ana Sayfa Eğitim Kariyer ve Girişimcilik Günleri OMܒde başladı

Kariyer ve Girişimcilik Günleri OMܒde başladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜSEM) ve İŞKUR işbirliğinde Genç İstihdamın Desteklenmesi Operasyonu Samsun Kariyer ve Girişimcilik Günleri, OMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda başladı

Giriş Tarihi: 3 Mayıs 2013 Cuma 16:47
Kariyer ve Girişimcilik Günleri OMܒde başladı


Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜSEM) ve İŞKUR işbirliğinde Genç İstihdamın Desteklenmesi Operasyonu Samsun Kariyer ve Girişimcilik Günleri, OMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda başladı.

Girişimcilik günlerinin açılış törenine Vali Yardımcısı Hasan Ersan, İŞKUR İl Müdürü Hasan Kılıçaslan, OMÜSEM Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Fevzi Serkan Özdemir, OMÜ İİBF Öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. İdris Varıcı ve öğrenciler katıldı. Açılış konuşmasını yapan ve proje hakkında pratik bilgiler veren proje iletişim uzmanı Emel Esenaltun projenin genel amacının istihdamı ve girişimciliği sağlamak, kuruluşlar arasındaki koordinasyonu sağlamak olduğunu belirterek, genç istihdamın desteklenmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca öğrencilere hibe programlarını takip etmelerini tavsiye etti. 

İŞKUR Samsun İl Müdürü Hasan Kılıçaslan ise "Kurum olarak Türkiye çapında illere göre hangi mesleklerin öne çıktığına dair araştırmalar yapıyoruz. Meslek seçimi çok önemli. Siz öğrencilerin okulu bitirmeden meslek danışmanlarımızdan destek almanızı tavsiye ediyorum. Doğru bir seçim yapmak zorundasınız. İŞKUR olarak Meslek danışmanlarımız aracılığı ile siz gençlerimizin doğru meslek seçmeleri için çalışıyoruz. Samsunda 48 meslek danışmanımız var. Bunlar liselerde ve üniversitelerde stantlar açarak meslek seçiminin önemini anlatıyorlar. İş arayan gençlerimize birebir hizmet veriyoruz. Öğrencilerimize girişimcilik eğitimi ve staj hizmeti de veriyoruz. Okulunuz bitmeden öğrenciyken İŞKUR’a gelin sizi yönlendirelim. Hayatınızda başarılar dilerim." dedi.

Samsun Vali Yardımcısı Hasan Ersan ise "Gençlerimiz için uygulamaya konan bu anlamlı ve yararlı programı çok önemsiyorum. Burada sizlerle olmaktan son derece mutluyum. Gençlik her ülkede olduğu gibi bizim ülkemiz için de son derece önemli. Ülkemizin en dinamik, üretken, girişimci ve aktif gençlerini etkin hale getirmek ve fırsatlar yaratmak gerek. Bu iki günlük programda, tecrübe sahibi yöneticiler, siz gençlerimize başarı öykülerini ve tecrübelerini aktaracaklar. Sizler de görüşlerinizi paylaşacaksınız. Bu projeye verdikleri desteklerden dolayı tüm kamu kurum ve kuruluşlarına çok teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından Medical Park Samsun Genel Müdürü Dr. Hikmet Çavuş’un "Beklentilere ve Gelecek 10 Yıldaki Kariyer Fırsatlarına Bakış" konulu konferansıyla ilk oturuma geçildi. Çavuş, görsel bir sunumla desteklediği sunumunda katılımcılarla başarılarını ve tecrübelerini paylaştı. 

Samsun Kariyer ve Girişimcilik Günleri iki gün boyunca devam edecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber