Ana Sayfa Ekonomi Karadenizli inşaatçılar ticaret köprüsü kurdu

Karadenizli inşaatçılar ticaret köprüsü kurdu

Karadeniz İşadamları Derneği’nin (KARGİD) düzenlediği, Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu’nun (KASİF) organize ettiği ve KOSGEB’in desteklediği ‘İnşaat ve Yapı Malzemeleri Zirvesi’yle inşaatçılar kendi aralarında ticaret köprüsü kurdu.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2013 Pazar 15:09
Karadenizli inşaatçılar ticaret köprüsü kurdu

Karadeniz İşadamları Derneği’nin  (KARGİD) düzenlediği, Karadeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu’nun (KASİF) organize ettiği ve KOSGEB’in desteklediği ‘İnşaat ve Yapı Malzemeleri Zirvesi’yle inşaatçılar kendi aralarında ticaret köprüsü kurdu.

Trabzon Yıldız Sofrası’nda yapılan ve Amasya’dan Samsun’a, Sinop’tan Rize’ye Karadeniz Bölgesinde bulunan Müteahhitlik Hizmetleri, Kapı, Pencere ve Aksesuarları, Seramik Vitrifiye, Banyo ve Mutfak Donanımı, Bahçe ve Peyzaj, Mermer, Granit Doğal Taş ve benzeri sektörler ve bu işletmelere mal ve hizmet üreten TUSKON üyesi 180 firma temsilcisi ikili iş görüşmelerinde bulundu.

KARGİD’in yürüttüğü ve KOSGEB tarafından desteklenen ‘KARGİD Üyesi KOBİ’lerin Rekabet Gücünün Arttırılması Projesi’ kapsamında gerçekleştirilen zirveyle firmalar yeni pazarlar ve müşteriler, yeni dağıtım kanalları ve mümessiller, ortaklık, yatırım ve bayilik verme şansı buldu.

KASİF Başkanı Osman Reis zirvenin açılışında yaptığı konuşmada, federasyon olarak amaçlarının, konfederasyonları TUSKON’un önderliğinde gerçekleştirdikleri etkinliklerle, esnafın tüccar, sanayicilerin ise uluslar arası piyasalarda top koşturan birer oyunca haline gelmesine katkı sağlamaktır olduğu söyleyerek, “KASİF ve TUSKON olarak geniş bir aileyiz. TUSKON yurt dışı programları yaparken diğer taraftan da federasyonlar aracılığıyla yurt içine yönelik etkinlikler düzenliyor ve üyelerimizin birbiriyle ticaret yapmalarını teşvik ediyor. Bugün de bu amaç doğrultusunda bir araya geldik.  Yapılan zirve ile bölge illerinde bulunan inşaat ve yapı malzemeleri sektörlerinde faaliyet gösteren işadamlarının yeni pazarlar ve müşteriler bulmasına, yeni dağıtım kanalları ve mümessillere ulaşmalarına, ortaklık, yatırım ve bayilik için uygun kişilerle görüşmelerine, komşu illerle olan ticaret hacimlerinin ve birbirleriyle olan ticaretlerinin artmasına katkı sağlanacak” şeklinde konuştu.

‘İnşaat ve Yapı Malzemeleri Zirvesi’nin açış konuşmasını yapan KARGİD Başkanı Ahmet Yaşar Altıntaş da KARGİD olarak Karadeniz’de daha önce yapılmayan bir organizasyonu gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Karadeniz’in farklı illerinde inşaat ve yapı malzemeleri alanlarında marka olmuş firmaları bir araya getirerek bölgesel işbirliklerini ve ortaklıklarını arttıracağız. Bölgemizde bulunan firmalar uluslar arası arenada işler yaparken komşu ilimizde bulunan firmalarla maalesef istenilen düzeyde işbirlikleri kuramıyorlar. Bu organizasyonla Karadenizli inşaat firmalarını bir araya getirerek kendi aralarında köprü kurmasını sağladık” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber