Ana Sayfa Samsunhaber JAPON AKADEMİSYENLER OMÜ'DE

JAPON AKADEMİSYENLER OMÜ'DE

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Japonya’daki Tokyo Tarım Üniversitesi (Tokyo University of Agriculture NODAI) akademisyenlerini konuk etti.

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma 14:35
JAPON AKADEMİSYENLER OMÜ'DE

Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette Tokyo Tarım Üniversitesi heyeti; Prof. Dr. Yoichi Sakata, Prof. Dr. Yuji Yamamoto, Doç. Dr. Taku Kato ve Naho Goto’dan oluşurken, Rektör Yardımcısı Profesör Doktor Mehmet Kuran, Uluslararası İlişkiler Birim Başkanı Prof. Dr. Rıdvan Kızılkaya ve OMÜ Öğretim Görevli Hiroko Kawamorita Kesim de ziyarete eşlik etti.

Görüşmede iki üniversite arasındaki ikili iş birlikleri, ortak çalışma alanları ile öğrenci ve personel değişimi programları ele alındı. Konuk akademisyenler bu girişimlerle Türkiye ve Japonya arasındaki ikili ilişkilere katkıda bulunup iki ülke arasında var olan dostluk köprüsünü sağlamlaştırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Rektör Bilgiç ise Tokyo Tarım Üniversitesi ile gerek bilimsel gerekse kültürel alanda geliştirilecek ciddi, ileriye dönük iş birliği ve diyaloğun; OMÜ’nün uluslararasılaşma misyonundaki yelpazesini büyüteceğini ve bunun OMÜ’ye pozitif yansımaları olacağını kaydetti.

Ziyaret karşılıklı hediye takdimi ile sona ererken taraflar söz konusu iş birliği ve ilişkinin daimİ olması temennisinde bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler