Ana Sayfa Samsunhaber İTALYAN, ÇİN'İN ARDINDAN YERLİ RAYLARA ÇIKACAK

İTALYAN, ÇİN'İN ARDINDAN YERLİ RAYLARA ÇIKACAK

Samsun Büyükşehir Belediyesİ, tarafından yapılan ihaleler sonucunda 2010 yılında 16 tane tramvay İtalya'dan, 2003 yılında 5 tramvay Çin'den alınmasının ardından, 8 tramvayında Bursa'dan Ekim ayında geleceği belirtiliyor.

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2016 Pazartesi 16:20
İTALYAN, ÇİN'İN ARDINDAN YERLİ RAYLARA ÇIKACAK

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bursa’da Durmazlar Makine’yi ziyaret ederek, yerli tramvay üretimi çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Yılmaz, yeni modern tramvayların ekim ayında teslim alınacağını söyledi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Bursa’da Durmazlar Makine’yi ziyaret ederek, yerli tramvay üretimi çalışmalarını yerinde inceledi. 

Bursa Samsun Dernekler Federasyonu tarafından düzenlenen "Samsun Tanıtım Günleri için Bursa'ya giden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Gar-Tekkeköy Hafif Raylı Sistem Hattı'nda hizmet verecek trenlerin üretildiği Bursa firması Durmazlar Makina A.Ş'yi ziyaret etti.

Yaklaşık 13 milyon euro maliyetindeki  8 modern tramvay vagonların son durumu ile ilgili bilgi alan Başkan Yılmaz'a RAYDER Başkanı Taha Aydın da eşlik etti.

YILMAZ : “YERLİ ÜRETİM ADINA GURURLUYUM"

Yerli üretimin önemine dikkat çeken Başkan Yılmaz, Samsun'un yerli treni kullanmak için gün saydığını söyledi. Başkan Yılmaz, "Bursa da üretim yapan ve kalite bakımından yurt dışı firmalarından geri kalmayan Durmazlar firmasının şehrimiz için ürettiği yerli trenleri yerinde inceledik. Ben de bir makina mühendisi olarak bu imalatın Türkiye'de yapılmış olmasından, yerli üretim adına gurur duyuyorum." dedi.

TRENLER EKİM AYINDA TESLİM ALINACAK

Vagonların ekim ayı içerisinde teslim alınacağını da belirten Başkan Yılmaz, "Vagonlarımızın yapım sözleşmesi geçen yıl ekim ayında yapılmıştı. Bu yıl ekim ayında 8 tramvayımızı teslim alacağız. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

BAŞKAN DEVECİ: CANLI DOSTU BELEDİYEYİZ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık