Ana Sayfa Eğitim İş-Kur, fakültelerde öğrencilere danışmanlık hizmeti verecek

İş-Kur, fakültelerde öğrencilere danışmanlık hizmeti verecek

Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, iş ve meslek danışmanlığı faaliyetlerinin etkinliği ve ulaşılabilirliği ile kurumun tanınırlığının arttırılması amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile iş birliği yapacak.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2013 Cumartesi 12:34
İş-Kur, fakültelerde öğrencilere danışmanlık hizmeti verecek

Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, iş ve meslek danışmanlığı faaliyetlerinin etkinliği ve ulaşılabilirliği ile kurumun tanınırlığının arttırılması amacıyla Ondokuz Mayıs Üniversitesi ile iş birliği yapacak. Çalışma kapsamında kurum, 5 fakültede stand açarak 500 üniversite öğrencisini bilgilendirdi.

Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eğitim Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Fen Edebiyat Fakültesi ve Yabancı Diller Yüksek Okulu’nda açılan standlarda Samsun İş-Kur iş ve meslek danışmanları, kurum faaliyetlerinin yanında iş arama becerileri, mülakat görüşme teknikleri, özgeçmiş hazırlama, Avrupa Birliği düzleminde iş arama ile “europass cv oluşturma” gibi konularda tanıtıcı dökümanlar dağıttı. İş-Kur İl Müdürü Hasan Kılıçarslan, fakültelerdeki çalışmanın öğrencilere yönelik büyük fayda sağlayacağını söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber