Ana Sayfa Güncel İngilizcenizi Geliştirmenin En Pratik ve Ekonumik Yöntemi konusarakogren.com'da

İngilizcenizi Geliştirmenin En Pratik ve Ekonumik Yöntemi konusarakogren.com'da

Okul dönemlerinde yaşanan olumsuzluklar ve zamanla iş bulma konusunda yaşanan sorunlar bireyleri kendi donanımları alanında muhasebeye çekmeye zorluyor. Hangi alanda meslek sahibi olunursa olunsun ek donanımlara sahip olan bireyler iş bulma konusunda çok daha avantajlı olmaktadır.

Giriş Tarihi: 31 Mayıs 2016 Salı 17:34
İngilizcenizi Geliştirmenin En Pratik ve Ekonumik Yöntemi konusarakogren.com'da
 

Okul dönemlerinde yaşanan olumsuzluklar ve zamanla iş bulma konusunda yaşanan sorunlar bireyleri kendi donanımları alanında muhasebeye çekmeye zorluyor. Hangi alanda meslek sahibi olunursa olunsun ek donanımlara sahip olan bireyler iş bulma konusunda çok daha avantajlı olmaktadır. Bu nedenle dil olarak İngilizce eğitimi çok önemli bir tercihtir. Bu şekilde çaresizlikler bireyleri yeni arayışlar içine sürükleyebiliyor. Konuşarak öğren sistemi bu alanda mağduriyetler yaşana pek çok birey için tam bir çözüm kapısı olmaktadır. En temelden başlayan pratikler ile bireyler İngilizce eğitiminde kalite ile tanıştırılıyor. Bu alanda ilk öğrenilecek kalıplar arasında İngilizce haftanın günleri ve Türkçeleri başlıkları bulunuyor. Çünkü bu tip kullanımlar diyalogların en temelinde bulunan kalıplar olmaktadır. Hafta içi günler weekdays olarak adlandırılmaktadır. Bunlar Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday şeklinde sıralanabilir. Hafta sonu günleri ise weekends olarak adlandırılmaktadır. Ve Saturday, Sunday şeklinde tanımlamalar yapılıyor. Cümle içerisinde nerde kullanılırsa kullanılsın günler büyük harflerle başlamalıdır. Günler konu başlığında zaman bildiren bazı kelimeler ise gün- day, hafta- week, ay- month, yıl- year, bugün- today, dün- yesterday, yarın- tomorrow olacaktır. Cümle içerisinde pazartesi günü, şeklinde bir ifade kullanılacak ise on Monday, şeklinde bir kullanım gerekli olacaktır.

Temel ingilizce konuları bireylerin ilkokul sıralarından itibaren öğrendiği kelimeler olmaktadır. Genelde bilinse de en temelden başlayan bireyler için özellikle telaffuzlar ile birlikte tekrardan öğretilmektedir. Okul sıralarında ne kadar iyi bir temel kurulmuş ise bu ileriki yıllarda alınacak ingilizce eğitimlerinde temel olacaktır. Ancak okul yıllarında gençlerin derslerini çok iyi öğrenmenin yanında İngilizce dersi nasıl kaynatılır taktikler şeklinde araştırmaları ile öğretmenleri canından bezdirmesi de söz konusudur. Konu anlatımının en can alıcı noktasında öğrencinin ingilizce bir cümle ile muziplik yapması dersi kaynatması için yeterli bir sebep olacaktır. Ancak bazı öğretmenler çok daha katı kurallar koyduğu için bu şekilde dersin kaynatılmasına müsaade etmeyeceklerdir. Bazı durumlarda ise sıkılan öğrencilerin bu şekilde gülümseten esprilerle eğlenmesi sınıfın motivasyonunu kuvvetlendireceğinden hoş görülebilir.

Öğretmenler en çok İngilizce diyaloglarla sınıfta ders işlerken öğrencilerin hepsinin dikkatini üzerinde toplayabiliyor. Çünkü bu esnada öğrenciler konuşma alanında merak ettikleri her konuyu tatbik ederek öğrenebilecektir. Pratik yapmak için öğretmenlerin çeşitli kaynaklardan yardım alması ve öğrencilerin kelime dağarcığını geliştirmeye çalışması da önemlidir. Deyimler, atasözleri, özlü sözler gibi kullanımların da kalıplar halinde öğrenilmesi cümle kurulumlarında pratiklik sağlayacak bir kural olacaktır. Bu alanda http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-deyimler/ adresi içerisinde deyimlerle ilgili pek çok örnek bulabilirsiniz. Anlamları ile birlikte öğrenebileceğiniz bu deyimler, cümle kurulumlarında hazır kalıplar olarak çok fazla işinize yarayacaktır. Ayrıca bazı deyimler kelime kelime tercümeyi karşılayamıyor. Bu nedenle bu tür deyimlerin kalıp halinde ezberlenmesi ve kullanımlarının zihinlerde yer edinmesi çok daha önemli olabiliyor.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
EN ÇOK OKUNANLAR
Bu habere de bakabilirsiniz

SON DAKİKA DEPREMLER

Kurumsal

İçerik

Gündem

Yukarı Çık