Ana Sayfa Güncel İmam Hatipli öğrencilerden Kutlu Doğum programı

İmam Hatipli öğrencilerden Kutlu Doğum programı

Samsun'un İlkadım ilçesindeki Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu'da Kutlu Doğum programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 20 Nisan 2013 Cumartesi 14:32
İmam Hatipli öğrencilerden Kutlu Doğum programı

Samsun'un İlkadım ilçesindeki Osmangazi İmam Hatip Ortaokulu'da Kutlu Doğum programı düzenlendi. Samsun İlim Yayma Eğitim ve Kültür Vakfı'nın salonunda, 5. sınıf öğrencileri tarafından yapılan programda Kur'ân okundu, şiirler seslendirildi ve 60 öğrenciden oluşan okul korosu ilahiler söyledi.

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Nihat Albayrak, “Bu programlar, milletin kalbinde yer alan Peygamber sevgisini harekete geçirmiş, bu gelenek sadece ülkemiz için değil, bütün gönül coğrafyasında, gurbet ellerinde yaşayan bütün vatandaşlarımız arasında bir bilgi ve irfan ziyafetine, bir kardeşlik şölenine, bir manevi yenilenme haftasına dönüşmüştür. Vesile olan bütün büyüklerimizi minnet, rahmet ve şükranla yâd ediyorum.” dedi.

Yaklaşık bin 500 kişinin bulunduğu programa Canik Belediye Başkanı Osman Genç, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Sebahattin Göktürk, İlçe Müftüsü Yahya Polat, siyasi partilerin il ve ilçe başkanları, eğitim sendikaları başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları, işadamları ve çok sayıda eğitimci katıldı. Programda ayrıca okula yardım eden hayırseverler Samgaz Bölge Müdürü Murat Albayrak, Av. Adem Güney ve işadamı Mustafa Yeşilyurt’a, Müdürü Albayrak tarafından plaket takdim edildi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber