Ana Sayfa Güncel İlkadım'da SMS'li ekmek bağışı dönemini başlatıldı

İlkadım'da SMS'li ekmek bağışı dönemini başlatıldı

Samsun İlkadım Belediyesi 'askıda ekmek' uygulamasından sonra SMS ile ekmek bağışı dönemini başlattı.

Giriş Tarihi: 21 Şubat 2013 Perşembe 14:32
İlkadım'da SMS'li ekmek bağışı dönemini başlatıldı

Samsun İlkadım Belediyesi 'askıda ekmek' uygulamasından sonra SMS'le ekmek bağışı dönemini başlattı. Türkiye'deki 3 cep telefonu operatörü ile anlaşan belediye bu yöntemle ihtiyaç sahiplerine 1 milyon ekmek dağıtmayı hedefliyor. Turkcell ve Vodafone kullananlar 9086’ya Avealılar ise 8055’e ‘EKMEK’ yazıp gönderdiklerinde 5 lira karşılığı 14 ekmek bağışlayacaklar.

'Askıda ekmek SMS’li bağış' kampanyasını duyurmak Acem Tekkesi’nde basın toplantısı düzenleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, cep telefonlarından atılan her 1 kısa mesaj (SMS) ile 14 ekmek bağışında bulunulacağını söyledi. Daha önce belediye ve askıda ekmek sitesinden banka hesabına online olarak ekmek bağışında bulunulduğunu kaydeden Demitaş, “Buna ilave olarak 7 yaşındaki çocuktan 70 yaşındaki kişilere kadar herkesin kolayca bağış yapmasına imkan sağlayan SMS’li bağış sistemini uygulamaya soktuk. Bunun için mevcut olan üç cep telefonu operatör şirketiyle de bu konuda anlaşmış durumdayız. Bu firmalar sosyal sorumluluk anlaşması gereği bizden her hangi bir ücret talep etmiyorlar. Yaptığımız anlaşmaya göre 1 SMS 5 lira bu da 14 ekmeğe denk geliyor. Ekmek bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar cep telefonu mesaj bölümlerine Turkcell ve Vodafone kullananlar 9086’ya Avea’lılar ise 8055’e ‘EKMEK’ yazıp gönderdiklerinde 14 kişiye iyilik etmiş oluyorlar. Bu sayede ekmek bulamadığı için aç kalan insanlarımız kalmayacak. ” dedi.

Askıda ekmek kampanyası kapsamında bugüne kadar banka hesabında biriken paranın yaklaşık 18 bin lira olduğunu belirten Başkan Demirtaş, bunun 52 bin ekmeğe denk geldiğini, SMS kampanyası ile hedeflerinin 1 milyon ekmek sayısına ulaşmak olduğunu vurguladı. Yapılan SMS bağışların toplamını “ekmeginipaylas” adlı internet sitesinde yayınlanacağını sözlerine ekleyen İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, toplanan paranın tek bir kuruşunun dahi başka bir yerde kullanılmayacağını ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber