Ana Sayfa Güncel İlkadım Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerine övgü

İlkadım Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerine övgü

Türk Steroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaplan, Samsun İlkadım Belediyesi’nin, Osmanlı İmparatorluğu geleneği olan Askıda Ekmek Projesi’ni günün şartlarına uyarlamasından övgüyle söz etti.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2013 Cumartesi 00:53
İlkadım Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projelerine övgü

Türk Steroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaplan, Samsun İlkadım Belediyesi’nin, Osmanlı İmparatorluğu geleneği olan Askıda Ekmek Projesi’ni günün şartlarına uyarlamasından övgüyle söz etti. Belediyenin, üniversite öğrencilerine çorba dağıtmasını anlamlı bulan Prof. Kaplan, sosyal sorumluluk projelerinden dolayı İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a teşekkür etti.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Histoloji ve Embriyoloji Ana Bilim Dalı ve Türk Steroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaplan ile Doç. Dr. Zuhal Altunkaynak, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’ı ziyaret etti. Ziyarette, Prof. Dr. Süleyman Kaplan, yaptıkları çalışmaların yanı sıra 17 Haziran’da cep telefonlarının insan vücuduna verdiği zararlar hakkında yapacağı konferans hakkında bilgi verdi.

Belediyenin, Askıda Ekmek Projesi’nden övgüyle bahseden Türk Steroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaplan; üniversite öğrencilerine, sanayi çıraklarına verilen çorba ekmek dağıtımını da çok beğendiğini söyledi. Prof. Kaplan, yerel yönetimlere örnek projelerin her zaman destekçisi olacağını kaydetti.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise Samsun’u tanıtma adına önemli faaliyetlerde bulunan sivil toplum örgütlerine ve derneklere maddi imkanlar ölçüsünde yardımcı olacaklarını kaydetti. Başkan Demirtaş, ”Sağlık platformunda Türk Steroloji Derneği gibi, yurt dışında önemli bilim adamlarının çalışmalarını ülke refahı ve huzuru, en önemlisi insan sağlığı açısından bakan dernekleri önemsiyorum.” ifadelerini kullandı.

Ziyaretin ardından, Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Türk Steroloji Derneği‘nin 6-8 Kasım tarihlerinde ortaklaşa düzenlediği 'Asya ve Afrika Steroloji Kongresi'ne verdiği desteklerden ötürü, Türk Steroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Kaplan, Başkan Demirtaş’a plaket takdiminde bulundu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber