Ana Sayfa Kültür & Sanat Huzurevi sakinlerine ilmek ilmek sevgiyi işlediler

Huzurevi sakinlerine ilmek ilmek sevgiyi işlediler

Samsun Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ve okul idarecileri, Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinlerine keyifli dakikalar yaşattı.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2013 Perşembe 14:45
Huzurevi sakinlerine ilmek ilmek sevgiyi işlediler

Samsun Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri ve okul idarecileri, Büyükşehir Belediyesi Huzurevi sakinlerine keyifli dakikalar yaşattı.

Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri 'İlmek İlmek Sevgi' projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi Huzurevini sakinlerini ziyaret etti. Ziyarette öğrenciler yanlarında getirdikleri gülleri yaşlıların ellerini öperek takdim etti. Keyifli anların yaşandığı ziyarette, gençler, yaşlılara tam anlamıyla moral verdi. Bu tür ziyaretlerin sık sık gerçekleştireceklerini belirten okul idaresi yetkilileri; sevgi, saygı ve hoşgörünün geliştirilmesinde sosyal faaliyetlerinin önemli olduğunu vurguladılar. Biz bu bilinçle, öğrencilerimizle birlikte huzurevinde bulunan yaşlılarımızı ziyarette bulunduk." dedi.

Huzurevi sakinlerinin yanında olduklarını, yalnız olmadıklarını hissettirmek istediklerini belirten Atatürk Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, de "Bizler içimizde taşıdığımız sorumluluk duygusuyla huzurevi sakinleriyle bir araya geldik. Yaşlılarımız bizim başımızın tacıdır. Bizim onlardan öğreneceğimiz çok şeyler var. Çok keyifli geçen buluşmamızda zaman zaman duygusal anlar da yaşadık. Bu bizim için tarif edilemez bir mutluluk oldu." ifadelerini kullandı. Ziyarettin sonunda öğrenciler kendi elleriyle yaptıkları diz battaniyelerini huzurevi sakinlerine hediye etti.

'İlmek İlmek Sevgi' projesi kapsamında huzurevi ziyaretine, okul öğretmenleri Fikriye Yalman, Hacer Yüksel, Gülay İnancıoğlu, Azize Balkaya, Birgün Çelik, Ferda Gürses de katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber