Ana Sayfa Kültür & Sanat Hıdırellez coşkusu Atakum’da yaşandı

Hıdırellez coşkusu Atakum’da yaşandı

Atakum Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Hıdırellez kutlamaları dün gece sahilde binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Başkan Burma, her yıl olduğu gibi bu yıl da şenlik ateşinden atladı.

Giriş Tarihi: 6 Mayıs 2013 Pazartesi 15:43
Hıdırellez coşkusu Atakum’da yaşandı

SAMSUN-Atakum Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen Hıdırellez kutlamaları dün gece sahilde binlerce kişinin katılımı ile gerçekleştirildi. Başkan Burma, her yıl olduğu gibi bu yıl da şenlik ateşinden atladı.

Deniz Kafe-Restaurant ve halk iskelesi arasındaki bölgede yoğunluk olmak üzere tüm sahilde kutlanan Hıdırellez şenlikleri, birbirinden ilginç ve güzel anlara sahne oldu.  Artık geleneksel hale gelen ve yaşlı-genç binlerce kişinin katıldığı şenliklerde, ışıl ışıl olan Halk İskelesi ve Hıdırellez Hatırası Panosu oldukça ilgi gördü. Şenliklere katılanlarla yakından ilgilenen, ateşin üstünden atlayan, Atakum Belediye Başkanı Metin Burma, sabaha karşı halkla birlikte sahildeki kumlara dileğini yazdı. Başkan Burma, “Atakum ve Atakumlu için güzel, mutlu günler” dileklerinde bulundu.

Şenlikler Başkan Burma’nın da eşlik ettiği horon ve çeşitli oyunların oynanması, çay, yumurta ve soğan dağıtımı ile sabahın ilk ışıklarına kadar sürdü. Başkan Burma ve bir gurup katılımcı ellerindeki meşalelerle iskele üzerine çıkarak, halka karanfil dağıtırken, sonra hep birlikte bu karanfilleri denize bıraktılar.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber