Ana Sayfa Kültür & Sanat Halk Oyunları ekibi Kırşehir elemeleri için yola çıktı

Halk Oyunları ekibi Kırşehir elemeleri için yola çıktı

SAMSUN-İlkadım Belediyesi Türk Halk Oyunları topluluğu Kırşehir’de düzenlenecek olan Türkiye Halk Oyunları Bölge Şampiyonasında yapılacak olan müsabakalarda Samsun ilini temsil edecek olan İlkadım Belediyesi Türk Halk Oyunları topluluğunu İlkadım Belediyesi önünden Kırşehir’e uğurladı.

Giriş Tarihi: 12 Nisan 2013 Cuma 14:11
Halk Oyunları ekibi Kırşehir elemeleri için yola çıktı

İlkadım Belediyesi Türk Halk Oyunları topluluğu Kırşehir’de düzenlenecek olan Türkiye Halk Oyunları Bölge Şampiyonasında yapılacak olan müsabakalarda Samsun ilini temsil edecek olan İlkadım Belediyesi Türk Halk Oyunları topluluğunu İlkadım Belediyesi önünden Kırşehir’e uğurladı.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu tarafından düzenlenen 2013 Halk Oyunları Türkiye Bölge  Şampiyonası  13-14 Nisan  tarihlerinde Kırşehir’de yapılacak. Türkiye’nin çeşitli illerinden 50 ekibin katılacağı şampiyonada İlkadım Belediyesi Halk oyunları ekibi , Gençler Geleneksel (Düzenlemeli), Minikler  Geleneksel (Düzenlemeli), Geleneksel (Düzenlemesiz)  dalda 3 grupta yapılacak yarışmalarda Samsunu temsil edecek.İlkadım Belediyesi  hizmet binası önünden 3 otobüs halinde yolan çıkan Halk Oyunları ekibinin uğurlamaya İlkadım Belediyespor Kulübü Başkanı Sezai Onaran ve kulüp yönetimi,İşletme İştirakler Müdürü Yaşar Kutbay,Özel Kalem Müdürü Nevzat Özenç ve  öğrencilerin aileleri katıldı.

İlkadım Belediyesi Halk Oyunları ekibini taşıyan araçları tek tek gezerek başarı dileklerini ileten İlkadım Belediyespor Kulübü Başkanı Sezai Onaran ve işletme İştirakler Müdürü Yaşar Kutbay, Halk oyunları ekibinin fedakar hocaları Necip Değerli ve İkram Erdemir hocamıza  İlkadım’a  bu yıl yeni bir Türkiye şampiyonluğu getireceklerinin  inancındayız.Bu vesile ile emeği geçen tüm ekibimize başarılar diliyoruz dediler.

Yapılan Şampiyonlarda Türkiyede ilk 10 girmeyi başaran İlkadım Belediyesi Halk Oyunları topluluğu başarılarına bir yenisini daha eklemek amacı için yola çıkacağını dile getiren Necip Değerli,” Büyük emek harcayarak bu noktaya geldik. Ancak bizler en iyi sonucu alabilmek için yarışacağız. Zor bir hedef belirledik. Gelecek yıl daha güçlü ve Türkiye’de ses getirecek bir ekip olacağız. Bizlere maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen İlkadım Belediye Başkanımız Necattin Demirtaş’a teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber