Ana Sayfa Eğitim Hafızlar umre ile ödüllendirilecek

Hafızlar umre ile ödüllendirilecek

Samsun’un Canik Müftülüğü Soğuksu Mahallesi Pınarbaşı Kur’an Kursu, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında hafızlığı bitiren 16 bayan hafız için diploma merasimi düzenledi.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2013 Cumartesi 23:47
Hafızlar umre ile ödüllendirilecek

Samsun’un Canik Müftülüğü Soğuksu Mahallesi Pınarbaşı Kur’an Kursu, 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında hafızlığı bitiren 16 bayan hafız için diploma merasimi düzenledi. Törende konuşan Canik ilçe Müftüsü Şakir Pinal, hafızları umreye göndererek ödüllendireceklerini söyledi.

Canik Kültür Merkezi Necip Fazıl Kısakürek Salonu'nda yapılan törene vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Açılan ikinci salon da dolunca Kur’an-ı Kerim gönüllüleri, töreni ayakta izledi. Diploma töreni, Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Türk Din Musikisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Çakar’ın ney dinletisi ile başladı. Törende Diyanet İşleri Başkanlığı Ankara Müftülüğü Tashih-i Huruf Kursları Koordinatörü emekli imam hatip ve kurra hafız İlhan Tok, Kur’an-ı Kerim tilaveti sundu.

Soğuksu Mahallesi Pınarbaşı Kur’an Kursu’nun tanıtımının ardından konuşma yapan Canik İlçe Müftüsü Şakir Pinal, yaşıtları sokakta, bilgisayar başında ve oyunda iken azimle Kur’an-ı ezberleyen 16 bayan hafızı umre ile ödüllendireceklerini açıkladı. Hafızlardan övgü ile söz eden Müftü Pinal, “Bugün çatırdayan, göçme tehlikesi gösteren Müslüman ailelere adeta merhem olacak, arzu edilen toplumun huzur yuvalarını oluşturacak yavrularımızın hafızlık merasimi için bir araya geldik. Gece gündüz demeden, bütün insanlar uykuda iken rahlesinin başında Hz. Kur’an önünde sabahlara kadar vereceği dersine çalışan bu kardeşlerimi tebrik ediyorum. Allah’ın razı olduğu hoşnut bir kul olarak Kur’an hayatı yaşamalarını diliyorum. Her biri bu memlekete fayda getirecek insanlığın kurtuluş saadet ve mutluluğu için Allah’a giden yolda bir adım daha öne gidebilmek için gayret gösteren bu kardeşlerimizin inşallah cennette komşuları Hz. Muhammed (S.A.V) olsun.” dedi.

Kursiyerlerin anne ve babalarını da tebrik eden Canik İlçe Müftüsü Pinal, “Yeryüzünde hiçbir kitaba nasip olmayan, baştan sona kadar ezberlenen ve en çok okunan rehber kitabımız Allah’ın kelamı Hz. Kur’an’ın sevdası yollara döküp buralara getiriyor. Onlar yaşıtları sokakta, bilgisayar başında ve oyunda iken büyük bir azimle hafız oldular. Biz de kainatın merkezi Kabetullahı, Hz. Muhammed Mustafa (SAV)’in bulunduğu ravzayı görmelerini sağlamak için ödül olarak umreye göndereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Programa Samsun İl Müftüsü Hayrettin Öztürk ile ilçe müftülerinin yanı sıra öğrenci yakınları ve çok sayıda Kur'an sevdalısı katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber