Ana Sayfa Güncel Görme engellileri içki tanıtımında kullandılar

Görme engellileri içki tanıtımında kullandılar

İstanbul Levent’teki Mövenpick Otel’de görme engellilere şarap tadımı etkinliğinde kameralara poz verdirildi. Engelliler masaya getirilen içkileri içerken kendilerine beğendikleri şarabın hangisi olduğu soruldu.

Giriş Tarihi: 27 Şubat 2013 Çarşamba 00:03
Görme engellileri içki tanıtımında kullandılar

Levent’teki Mövenpick Otel’de görme engellilere şarap tadımı etkinliğinde kameralara poz verdirildi. Engelliler masaya getirilen içkileri içerken kendilerine beğendikleri şarabın hangisi olduğu soruldu. Organizasyonu gerçekleştiren yetkili ise programı düzenlemeden önce tepki aldıklarını söyledi.

Görme Özürlüler Derneği (GÖZDER) üyesi görme engelli 15 kişi, içki tanıtımı için Mövenpick Otel’e davet edildi. Müzik eşliğinde eğlendirilen görme engelliler şarapların içileceği masalara oturtuldu. Sonra da kameralar eşliğinde program başlatıldı. Küp Şarapçılık’ın katkısıyla gerçekleştirilen organizasyonu bir derginin genel yayın yönetmeni olduğu öğrenilen Mehmet Yalçın yönetti. Yalçın, içkiler getirilmeden önce bazı şarapları kendisi tattı. Sonra da masalara içki servisi yapıldı. Etrafta ne olup bittiğini göremeyen engelliler ise önlerine gelen şaraplardan tatmaya başladı. Bu sırada fotoğrafçılar ve kameramanlar engelli vatandaşların içki içmesini görüntüledi. GÖZDER Başkanı Başkanı Yüksel Hoş da engelliler arasındaki yerini aldı. Programa katıldığı için bir sorun yaşamadığını belirten Hoş, “Burada içki alemi yapmadığımız için böyle bir tartışma ya da sorun yaşamadım.” dedi.

Projenin mimarlarından Bensu Kaya, organizasyon gerçekleşmeden önce kendisine küçük de olsa tepkilerin olduğunu söyledi. Bu tepkinin sebebinin alkol olabileceğini anlatan Kaya, “Çok küçük tepkiler olmakla beraber olumlu karşılandı. Sürekli içinde olduğum GÖZDER ile bu projeyi gerçekleştirmek istedim. İşin ortaya çıkışı tamamen iyi niyetli.” ifadelerini kullandı.

Programa katılan engelliler ise kültür amaçlı bu etkinliğe katıldıklarını dile getirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber