Ana Sayfa Eğitim Gönül elçileri projesi Asarcık ilçesinde tanıtıldı

Gönül elçileri projesi Asarcık ilçesinde tanıtıldı

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’ un eşi Hülya Aksoy Gönül Elçileri Projesi’nin ilk ilçe tanıtım toplantısını, Asarcık'ta gerçekleştirdi.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2013 Cuma 01:50
Gönül elçileri projesi Asarcık ilçesinde tanıtıldı

Samsun Valisi Hüseyin Aksoy’ un eşi Hülya Aksoy Gönül Elçileri Projesi’nin ilk ilçe tanıtım toplantısını, Asarcık'ta gerçekleştirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı kapsamında 81 ilde uygulamaya konulan ‘Gönül Elçileri’ projesinin tanıtımı amacı ile Asarcık ilçesinde düzenlenen toplantıya kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Toplantının açılışında konuşan Hülya Aksoy, “Biz toplum olarak ailemize, eşimize, dostumuza kısacası içinde yaşadığımız toplumda yardıma muhtaç kim varsa onlara yardım eden insanlarız. Biz bu proje ile bunu kayıt altına alıp sizlerden gönül elçisi olmanızı istiyoruz. Ayrıca bu toplantımızda sizlere koruyucu aile projesi hakkında da bilgiler verilecektir. Bu projede bizim asıl hedefimiz, ihtiyacı olan insanlarla, ihtiyacı olan insanlara yararlı olacak bilgi ve becerisi olan insanları bir araya getirip buluşturmaktır. Ben sizlere toplantımıza katıldığınız için çok teşekkür ediyor, geleceğimize daha güvenle bakmamız adına gönül elçisi projesine katkı vermenizi temenni ediyorum .’’ dedi.

Asarcık Kaymakamı Sedat Ateş ise “Gönül Elçileri Projesi toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalık geliştirmek, gönüllü çalışmanın yaygınlaşmasını sağlamak, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak insan kaynağını güçlendirmek üzere hayata geçirilmiştir.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adnan İpekdal tarafından ‘Gönül Elçileri Projesi’ ve 'Koruyucu Aile' konularında katılımcıları bilgilendirmek amaçlı bir sunum gerçekleştirdi. Gönül Elçileri Projesi tanıtım toplantısına kamu kurum ve kuruluşları yetkilileri ve eşleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber