Ana Sayfa Ekonomi Girişimciler Kurulu üyesi kadınlar sanayide

Girişimciler Kurulu üyesi kadınlar sanayide

Samsun TSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İl kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, Seral Pamuk Elyaf Sanayi’yi ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2013 Çarşamba 15:30
Girişimciler Kurulu üyesi kadınlar sanayide

Samsun’da yaptıkları üretimle kent ekonomisine ve istihdamına önemli katkı sağlayan firmaları ziyaretlerini devam ettiren Samsun TSO İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri, önceki gün Seral Pamuk Elyaf Sanayi’nin Samsun Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasını görme ve inceleme fırsatı buldular. Samsun TSO İl Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri,  son teknoloji tam otomatik makinelerde üretilen ürünlerin yapılışını hayranlıkla izledi. Seral Pamuk Elyaf Sanayi Ticaret Limited Şirketi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Erol Beytekin, kurul üyelerine eşlik ederken, yaptıkları üretim çeşitliliği ve sektör hakkında bilgi verdi. Kadir Erol Beytekin, 7 bin metrekare alanda üretilen ürünleri tekstilin kalbi olan İstanbul, Denizli ve Bursa olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanına ve ayrıca yurt dışına vermenin haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.

Teknolojiyi sürekli güncel tuttuklarını ifade eden Kadir Erol Beytekin, “Firmamız bugün ev, otel, restoran ve hastanelerin tüm tekstil ihtiyaçlarına cevap verebilir konumdadır. Hilton dahil bir çok 5 yıldızlı otel ve tatil köylerinde Seral markasını görmek mümkün. Ulusal ve dünyada marka olmuş firmaların da nihai ürünlerini yapıyoruz. Şirketimiz, kurulduğu ilk günden beri yeni ürün ve farklılık arayışını canlı tutmuş, sektördeki yenilikleri titiz araştırmalar sonucu üretime adapte etmiştir. Son yıllarda müşteri ihtiyaç analizleri neticesinde doğal ürünlere de yönelen firmamız, yapmış olduğu çalışmalar ile geleneksel el dikimi yün yorganını tam otomatik bilgisayarlı tezgahlarında üretmeye de başlamıştır” dedi.

Samsun TSO İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Gülay Atik, gösterdikleri misafirperverlikten dolayı Seral Pamuk Elyaf Sanayi yetkililerine teşekkür etti. Bu tür tesislerin varlığının kent ekonomisine ve istihdamına artı değer kattığını belirten Atik, “Kurul olarak kentimiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlayan kuruluşları ziyaretlerimizi sürdürüyoruz. Bugün de kendi sektöründe Türkiye’de önemli bir marka olan Seral Pamuk’u ziyaret ettik. Böyle bir kuruluşun kentimizde faaliyet göstermesi gurur vericidir. İnşallah bu tür imalat yapan tesislerimizin sayısı daha da artar" diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber