Ana Sayfa Güncel Genelkurmay'dan 30 Nisan'daki operasyonlarla ilgili açıklama

Genelkurmay'dan 30 Nisan'daki operasyonlarla ilgili açıklama

Genelkurmay Başkanlığı, internet sitesinden 30 Nisan'da gerçekleştirilen operasyonlarla ilgili açıklama yaptı. Şırnak'ta 6 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Giriş Tarihi: 1 Mayıs 2016 Pazar 16:44
Genelkurmay'dan 30 Nisan'daki operasyonlarla ilgili açıklama
Yapılan açıklamada operasyonların sonuçları hakkında şu bilgiler verildi: "Mardin Nusaybin'de devam eden operasyonda; bir Kaleşnikof piyade tüfeği ile beş adet şarjörü ele geçirilmiş, 23 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

Şırnak'ta devam eden operasyonda; 6 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş, bir bölücü terör örgütü mensubu terörist teslim olmuştur. Bir adet el telsizi ve bir adet dürbün ele geçirilmiş, üç el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

Mardin Artuklu'da, güvenlik güçlerince icra edilen yol araması esnasında tespit edilen, 4 adet tüp ile güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı imha edilmiştir.

Şırnak Uludere'de, güvenlik güçlerince icra edilen yol araması esnasında tespit edilen, bir adet tüp ile güçlendirilmiş el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Bir sığınakta el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 49 dinamit lokumu, 27 fünye, üç metre saniyeli fitil ve iki akü ele geçirilmiştir.

Şırnak Silopi'de, Irak Kuzeyi barınma alanlarından kaçan bölücü terör örgütü mensubu 5 terörist, güvenlik güçlerine teslim olmuştur.

Kilis Elbeyli'de, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollarla girmeye çalışan, DAEŞ terör örgütü üyesi yabancı uyruklu iki şahıs yakalanmıştır."<a href='https://www.cihan.com.tr/tr/genelkurmay-operasyon-30-nisan-2054670.htm' style='visibility:hidden; display:none;'>Cihan</a> CİHAN
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler