Ana Sayfa Politika Gençlik Kolları, 2071'inci gülü Başbakan Erdoğan'a vermeyi hedefliyor

Gençlik Kolları, 2071'inci gülü Başbakan Erdoğan'a vermeyi hedefliyor

Samsun'un Canik İlçesi Belediye Başkanı Osman Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin dünya ülkesi olmasını sağlamasının yanında ülkenin vizyonunu da yükselttiğini belirterek, "Başbakanımızı örnek alarak yaşadığımız şehri geniş vizyonla daha yukarılara taşımayı hedefliyoruz" dedi.

Giriş Tarihi: 9 Nisan 2013 Salı 14:05
Gençlik Kolları, 2071'inci gülü Başbakan Erdoğan'a vermeyi hedefliyor

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye'nin dünya ülkesi olmasını sağlamasının yanında ülkenin vizyonunu da yükselttiğini belirterek, "Başbakanımızı örnek alarak yaşadığımız şehri geniş vizyonla daha yukarılara taşımayı hedefliyoruz" dedi.

AK Parti Canik Gençlik Kolları Teşkilatı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hedef gösterdiği 2071'i anlamak ve algılamak için kolları sıvadı. 2071 gül dağıtacak olan Canik Gençlik Kolları, işe ilk gülü Canik Belediye Başkanı Osman Genç'e vererek başladı. Gençlik Kolları, 2071'inci gülü ise Başbakan Erdoğan'a vermeyi hedefliyor.

AK Parti Canik Gençlik Kolları Başkanı Nazif Akın ve yönetim kurulu üyeleri Canik Belediye Başkanı Osman Genç'i makamında ziyaret etti. Yaptıkları çalışmalar hakkında Başkan Genç'e bilgi veren Akın, "Bizler Gençlik Kolları olarak farkındalık oluşturacak çalışmalar içerisinde olmaya  çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren sahada olmaya özen gösterdik. Dünya lideri Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan bizlere 2071'i hedef gösterdi. Biz de bu anlamda Samsunumuzda 2071 gül alarak bu gülleri hem partimizin hem de şehrimizin önde gelen isimlerine, okullara, STK'lara, odalara vb. yerlere vereceğiz. Bu gülle beraber gençliğin içindeki heyecan ve enerjiyi de aslında topluma yaymayı amaçladık. Canik ilçemizde enerjisiyle, gençliğiyle bizlere her zaman destek veren, yanımızda olan Genç Başkanımıza ilk gülü vererek bu projeye adım atmış bulunuyoruz. 55. gülü AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş'a, 1965'inci gülü Samsunspor Başkanı Emin Kar'a vermeyi istiyoruz" dedi.

Gençleri anlamlı hareketlerinden dolayı tebrik eden Canik Belediye Başkanı Osman Genç de, şehirleri ve ülkeleri yönetmek için vizyon sahibi olmanın şart olduğunu ifade ederek, "Başbakanımız bir vizyon ortaya koydu. Türkiyemiz için 2023 ve 2071'i hedef gösterdi. Biz de Başbakanımızın hedefine paralel olarak şehrimizi geleceğe taşıyacak, Başbakanımızın hedefine ulaştıracak çalışmalar yapıyoruz. Başbakanımız Türkiye'nin dünya ülkesi olmasını sağlamasının yanında ülkenin vizyonunu da yükseltti. Biz de Başbakanımızı örnek alarak yaşadığımız şehri geniş vizyonla daha yukarılara taşımayı hedefliyoruz" diye konuştu.

KCanik'te yaptıkları çalışmaların şehri adım adım 2023 ve  2071'e taşıdığını da vurgulayan Başkan Genç, "Üniversitemiz, kentsel dönüşüm çalışmalarımız ve pek daha çok yatırım hepsi belli bir hedef çerçevesinde gerçekleşiyor. Canik olarak bizim ilk hedefimiz Atatürk'ün Samsun'a ayak basışının 100. yılı olan 2019. Zaten 2019'a hazır oldunuz mu, 2023'e de, 2071'e de hazırsınız demektir. Bizler hedefimize ulaşacağımıza inanıyoruz. Bunu Canik'te büyük oranda başardık" şeklinde konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber