Ana Sayfa Ekonomi Genç Girişimci,Karadeniz Bölge Temsilciliği’ne seçildi

Genç Girişimci,Karadeniz Bölge Temsilciliği’ne seçildi

Samsun TSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin Başkanı Kerem Tüfekçi, büyük bir başarıya imza atarak TOBB Genç Girişimciler Üst Kurulu İcra Komitesi Karadeniz Bölge Temsilciliği’ne seçildi.

Giriş Tarihi: 28 Mart 2013 Perşembe 16:05
Genç Girişimci,Karadeniz Bölge Temsilciliği’ne seçildi

Samsun TSO bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nin Başkanı Kerem Tüfekçi, büyük bir başarıya imza atarak TOBB Genç Girişimciler Üst Kurulu İcra Komitesi Karadeniz Bölge Temsilciliği’ne seçildi.

Seçimler TOBB Genel Merkezi’nde yapıldı

Ülke genelindeki Sanayi ve Ticaret Odaları’nın Kadın Girişimciler Kurulu ile Genç Girişimciler Kurulu İcra Komiteleri Başkanları’nın oluşturduğu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Girişimciler Kurulu yeni dönemin ilk toplantısını gerçekleştirdi. Ankara’da TOBB Genel Merkezi’nde yapılan toplantıda Samsun’u İl Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Gülay Atik ve Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Kerem Tüfekçi temsil etti. Yapılan toplantıda ayrıca, TOBB Genç Girişimciler Üst Kurulu İcra Komitesi’nde iki yıl boyunca görev yapacak 25 asil ve 7 yedek üyeyi belirleyecek seçimler yapıldı. Coğrafi bölge dağılımı esas alınarak yapılan seçimlerde Karadeniz Bölgesini temsilen üç adaydan biri olan Samsun Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Kerem Tüfekçi, kullanılan 15 oyun 9’unu alarak TOBB Genç Girişimciler Üst Kurulu İcra Komitesi asil üyeliğine seçilmeyi başardı.

Karadeniz Bölgesi’ni temsil edecek

Yeni çalışma döneminde Türkiye genelinde toplam 25 kişiden oluşan TOBB Genç Girişimciler Üst Kurulu İcra Komitesi’nde Karadeniz Bölgesi Temsilciliği’ni yapacak olan Kerem Tüfekçi, “Yeni dönem ilk toplantımızı pazartesi günü Ankara’da gerçekleştirdik. Bu toplantımızda üst kurul icra komitesinin de seçimleri gerçekleştirildi. Seçimler coğrafi bölge baz alınarak yapıldı. Ben de Karadeniz Bölgesi’ni temsilen aday oldum. Zonguldak’tan Artvin’e 18 ili kapsayan Karadeniz Bölgesi’nden benimle birlikte üç aday vardı. Samsun’u temsilen 9 oy alarak TOBB Genç Girişimciler Üst Kurulu İcra Komitesi Karadeniz Bölge Temsilciliği’ne seçildim. Diğer aday arkadaşlardan Trabzon adayı üç ve Bolu adayı da iki oy aldı” dedi.

Destekleyenlere teşekkür etti

Tüfekçi, desteklerinden dolayı öncelikle Samsun TSO Başkanımız Salih Zeki Murzioğlu ve Yönetim Kurulu üyelerine, Samsun İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’nde görev yapan arkadaşlarına ve Karadeniz Bölgesi’nin İcra Komitesi Başkanları’na çok teşekkür ettiğini ifade ederek, “Bundan sonra amacım tüm Karadeniz Bölgesi’ndeki illerimizin girişimcilik altyapısını ve potansiyelini artırmak olacaktır. Ayrıca, gençlerimizin kariyer planlarında girişimciliği üst seviyelere taşımaları için de elimizden gelen gayreti göstereceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber