Ana Sayfa Güncel Genç: Çocukların hayallerini gerçekleştiriyoruz

Genç: Çocukların hayallerini gerçekleştiriyoruz

SAMSUN- Kendisini ziyaret eden çocuklara "İlkçağdan Cumhuriyete Canik" kitabı hediye eden Başkan Osman Genç, "sizlerin hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Yaşadığınız şehri mutlaka tanımalısınız. Tarih gençlerimize en güzel mirastır" dedi.

Giriş Tarihi: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:18
Genç: Çocukların hayallerini gerçekleştiriyoruz

Kendisini ziyaret eden çocuklara "İlkçağdan Cumhuriyete Canik" kitabı hediye eden Başkan Osman Genç, "sizlerin hayallerini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Yaşadığınız şehri mutlaka tanımalısınız. Tarih gençlerimize en güzel mirastır" dedi.

TARİH GENÇLERE EN GÜZEL MİRAS

Samsun 100. Yıl İlköğretim Okulu ve Kocatepe İlköğretim Okulu öğrencileri "Belediye Başkanımızı Tanıyoruz" konulu ödevleri kapsamında Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile röportaj yaptılar. Öğrencilerin sorularına içtenlikle yanıt veren Başkan Genç, onlara Samsun'un tarihinden de bahsederek, Canik Belediyesi tarafından kültür yayınları kapsamında çıkarılan "İlkçağdan Cumhuriyete Canik" kitabını imzalayarak hediye etti. Genç, "Tarih bir milletin silinmeyen hafızasıdır. Ve bu hafıza siz gençlere en güzel mirastır. Bu kitabı mutlaka okuyun, yaşadığınız şehri iyi tanımalısınız" dedi.

HEDEF, MUTLU BİR GELECEK

Çocukların hayallerini gerçekleştirmeye çalıştıklarını belirten Başkan Osman Genç, "Yaptığımız projelerle sizlere güzel bir gelecek kurma gayreti içerisindeyiz. İlçemizde artık anaokullarından üniversiteye, eğitim kampüslerinden koleje, spor ve kültür merkezlerinden yeşili bol parklara kadar her şey mevcut. Eğer sizin fikri dünyanıza ve yaşantınıza etki edebiliyorsak başarılıyız demektir. Her şey siz güzel çocuklarımıza mutlu ve güvenli bir gelecek bırakmak için. Sizden isteğim bilgisayar oyunları ve televizyonun sanal alemine fazla kendinizi kaptırmayın" diye konuştu.

'KAPIM HER ZAMAN AÇIK'

Değişen ve gelişen dünyada artık bilginin egemen olduğu bir çağda yaşanıldığına dikkat çeken Başkan Genç, "Bol bol kitap okuyun. Elinizdeki kitap Samsun tarihini anlatan bir kitap. Bu kitabı mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum. Yaşadığınız şehri iyi tanımalısınız. Sizler bizim geleceğimizsiniz ve biz sizlere güveniyoruz. Eğitim hayatınızda sizlere başarılar diliyorum. Ben gördüğünüz gibi kapısı olmayan bir belediye başkanıyım. Beni her zaman ziyaret edebilirsiniz" şeklinde konuştu. Öğrenciler röportajın sonunda Başkan Osman Genç ile birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber