Ana Sayfa Politika Genç: 'Belediyeler istihdamla kendini gösterecek'

Genç: 'Belediyeler istihdamla kendini gösterecek'

Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, belediyecilik anlayışını değiştirdiklerini, diğer belediyelere örnek olduklarını ve vatandaşların vizyonunu genişlettiklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 26 Mart 2013 Salı 19:02
Genç: 'Belediyeler istihdamla kendini gösterecek'

Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, belediyecilik anlayışını değiştirdiklerini, diğer belediyelere örnek olduklarını ve vatandaşların vizyonunu genişlettiklerini söyledi. Genç, "9 yıldır 21. yüzyıl belediyeciliği yapıyoruz. Yol-kaldırım dönemi bitti. Biz işsizliği azalttıysak, gelir seviyesini yükselttiysek o zaman başarılıyız." dedi.

AK Parti Canik İlçe Teşkilatı tarafından partinin 10. kuruluş yılı nedeniyle Canik Kültür Merkezi'nde moral programı düzenlendi. AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş, AK Parti İlçe Başkanı Yılmaz Hocaoğlu, Canik Belediye Osman Genç, ilçe teşkilat üyeleri, İl Genel Meclisi üyeleri, kadın ve gençlik kolları üyeleri, belediye meclis üyeleri ve köy temsilcilerinin katıldığı gecede, partililer hem kaynaştı hem de bol bol eğlenerek stres attı.

TÜRKİYE'NİN BÜYÜMESİNE KATKI

Yemekten sonra yaptığı konuşmada, AK Parti'ye gönül veren herkesi bir araya getirmeyi amaçladıklarını belirten AK Parti Canik İlçe Başkanı Yılmaz Hocaoğlu, "Beldeydik, ilçe olduk. Canik'in dünü ile bugününü karşılaştırdığımızda aradaki fark kıyaslanamaz bile. İlçemizi illerle yarışır hale getiren Başkanımız Osman Genç'e ne kadar teşekkür etsek azdır. Başkanımız sadece Canik için değil, Samsun için de bir şanstır. Şimdi koskocaman bir aileyiz. Bu aile daha çok başarılara imza atacaktır." dedi.

21. YÜZYIL BELEDİYECİLİĞİ

Canik Belediye Başkanı Osman Genç ise Canik'te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın rehberliğinde Türkiye'nin büyümesine katkı sağlayacak önemli çalışmalar yaptıklarını söyledi. Canik'te hayata geçirdikleri projelerle Türkiye'ye örnek olduklarını ifade eden Başkan Genç, "AK Parti hükümetimiz sayesinde ötekileştirilmişlerin iktidarda olduğu bir dünya yaşıyoruz. Canik'te de bu anlayışı biz kırdık. 21. yüzyıl belediyeciliği yapıyoruz. Yol-kaldırım dönemi bizle birlikte bitti. Biz işsizliği azalttıysak, gelir seviyesini yükselttiysek başarılıyız. 2,5 milyar liralık yatırımla, 5 binden fazla kişiye iş kapısı açtık, işte bizim belediyecilik anlayışımız bu." diye konuştu.

"BİLİMSEL ÇALIŞIYORUZ"

Canik Belediyesi olarak Samsun'un gelişmişlik seviyesinin yükselmesine önemli katkılar sağladıklarına işaret eden Genç, "Bir şehrin gelişmişliğiyle ilgili uluslararası bazı kriterler vardır. Ekonomi, işsizlik, konut sayısı, rekabet gücü, tiyatro koltuk sayısı, hastane yatak sayısı, AVM'lerin kent alanına ve nüfusa oranı gibi ana ve alt kriterler söz konusu. Canik, ulusal ve uluslararası ticari yatırımları, üniversitesi, hastaneleri, kentsel dönüşümü, kültür merkezi, spor merkezi ile Samsun'u gelişmişlikte bir adım daha ileri taşımıştır. Biz bilimsel çalışıyoruz. Canik'i, dolayısıyla Samsun'u koşar adımlarla geleceğe taşıyoruz." şeklinde konuştu.

"ÇALIŞMAYA DEVAM"

AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş da İsrail'in Türkiye'den özür dilediğine ve Başbakan Erdoğan'ın vizyonu sayesinde ülkenin dünü ile bugünü arasında çok şeyin değiştiğine dikkat çekti.

Köktaş, şunları söyledi: "Önümüzde iki seçim var. Bu iki seçimi de çok önemsiyoruz. Önemli bir süreci hep birlikte yaşıyoruz. Dünya lideri Başbakanımızın ışığı altında aynı azimle çalışmayı sürdüreceğiz."

RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Yemeğin ardından ses sanatçıları partilileri eğlendirdi. Partililer çalan kemençe eşliğinde bol bol oynayıp stres atarken, Canik Belediye Başkanı Osman Genç şiirler okudu, söylenen türkülere eşlik etti. AK Parti İlçe Başkanı Yılmaz Hocaoğlu da halay çekerek partilerle birlikte eğlendi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber