Ana Sayfa Samsunhaber GAZETECİLİK EĞİTİM PROGRAMI İMZALARI ATILDI

GAZETECİLİK EĞİTİM PROGRAMI İMZALARI ATILDI

Basın İlan Kurumu (BİK) Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç’i makamında ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 30 Mart 2017 Perşembe 11:46
GAZETECİLİK EĞİTİM PROGRAMI İMZALARI ATILDI

 

Ziyarette, Rektör Prof. Dr. Bilgiç ve yeni yönetimi görevlerinden ötürü kutlayan ve iyi dileklerini ileten Bayraktar aynı zamanda Samsun’da gerçekleştirecekleri “Basın İlan Kurumu Gazetecilik Eğitim Programı” hakkında Rektör Bilgiç’e bilgi verdi.

Bayraktar, Basın İlan Kurumu ve İş-Kur arasında yapılan protokol gereği Gazetecilik Eğitim Programı’na; Hukuk, İktisadi ve İdari, Sağlık ve Sosyal Bilimler ile İletişim Fakülteleri lisans mezunları, Açıköğretim Fakültesi ve 2. öğretim öğrencileri ile İletişim Meslek Lisesi mezunlarının katılabileceğini söyledi.

Basın sektöründe yaşanan değişime, sosyal medyadaki gelişmelere, teknoloji kullanımını etkinleştirmeye yönelik uygulamalı programın 90 saat süreceğini ifade eden Bayraktar, eğitim sonunda alınacak sertifikanın gazetelerin asgari kadrolarında çalışma imkânı sağlayacağını da belirtti.

Konuğuna ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ise verilecek eğitim programı konusunda gereken tüm desteği vereceklerini ve üzerlerine düşen görevi severek yerine getireceklerini söyledi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Zihni şahin tanıtım toplantısı
Bu habere de bakabilirsiniz

Tekkeköy Belediyesi Tanıtım Filmi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık