Ana Sayfa Asayiş Fidye için kaçırılan Samsunlu iş adamı, evine döndü

Fidye için kaçırılan Samsunlu iş adamı, evine döndü

Samsun’dan Ermenistan’a bir iş için giden ve sonrasında fidye için kaçırılan işadamı Mustafa Dayıoğlu, Türk devletinin kendilerine yeterince sahip çıkmamasından şikâyet etti.

Giriş Tarihi: 10 Mart 2013 Pazar 20:19
Fidye için kaçırılan Samsunlu iş adamı, evine döndü

Samsun’dan Ermenistan’a bir iş için giden ve sonrasında fidye için kaçırılan işadamı Mustafa Dayıoğlu, Türk devletinin kendilerine yeterince sahip çıkmamasından şikâyet etti.

Şubat ayının başında Ermenistan'a giden Samsunlu işadamı ve aynı zamanda Havza ilçesi Bekdiğin beldesinin eski Belediye Başkanı olan Mustafa Dayıoğlu (72), Ermenistan'da kaçırıldı.

Fidyecilerin para istemek için aradıklarında babasının kaçırıldığını kaydeden Ayhan Dayıoğlu, “Bunun üzerine en başta ilimizdeki bazı milletvekillerine durumu iletmeye çalıştık ama yeterince ilgi ve destek göremedik. Kendi imkânlarımla Ak Partili olan başka illerdeki arkadaşlarımla diyaloğa geçerek dış işleri bakanlığına durumu ilettik. Aynı zamanda durumu Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın sekreterlerine de bilgi verdik. Ancak bu konuda bu kurumlardan arayan kimse olmadı.” dedi.

Oğlunun çabalarıyla Ermenistan’dan olaya müdahil olan Ermenistan Güvenlik Teşkilatı ajanları sayesinde kurtardığını kaydeden Mustafa Dayıoğlu, “Beni oraya davet eden kadının çetenin bir elemanı olduğunu hiç anlamadım. İlk olarak misafir olduğum evde beni dövdüler ardından atıl bir fabrikanın deposuna kilitleyerek işkence yaptılar. Bir şekilde oradan kaçmayı başardım ama buz tutmuş göle düştüm daha sonra başka bir fabrikaya sığındım. Buradaki görevliler polis çağırdı ve karakola gittim. Aynı kadın buraya gelerek benim alıp evine götürdü. Burada fidye vermem halinde kurtulacağımı söyledi. Ama oğlum o ülkenin istihbarat birimlerini haberdar etmiş telefon sinyalinden benim bulunduğum evi tespit edip operasyon yaptılar. " şeklinde konuştu.

Kendisini hastaneye yatırdıklarını belirten Dayıoğlu, aynı görevlilerin iyileşmesinin ardından kendisini büyükelçiliğe teslim ettiklerini kaydetti. Yapılan görüşmeler sonucunda sınıra geldiklerini belirten Mustafa Dayıoğlu, çocuklarının sınıra gelip kendisini almasıyla Türkiye’ye giriş yaptığını ve evine bu şekilde dönebildiğini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber