Ana Sayfa Kültür & Sanat EXPO 2016'da Stomp rüzgarı

EXPO 2016'da Stomp rüzgarı

Dünyaca ünlü ritim grubu Stomp, EXPO 2016 Antalya'da 3 gün boyunca özel gösteriler sunacak.

Giriş Tarihi: 5 Mayıs 2016 Perşembe 19:11
EXPO 2016'da Stomp rüzgarı

Dünyaca ünlü ritim grubu Stomp, EXPO 2016 Antalya'da 3 gün boyunca özel gösteriler sunacak.

Günlük yaşam içinde kullanılan çöp kovası, varil ve benzeri eşyaları kullanarak ritimle dansı birleştirdikleri gösterileriyle dünya çapında üne kavuşan Stomp grubu, EXPO 2016 Antalya etkinleri kapsamında ziyaretçilere özel gösteriler sunmaya başladı. EXPO 2016 Antalya alanında gazeteciler için kısa bir gösteri yapan grup üyeleri, eğlenceli müzikleri ve renkli danslarıyla dikkati çekti.

Geçmişleri İngiltere’nin Brighton kenti sokaklarına uzanan Stomp, müzik, dans, tiyatro ve koreografiyi bir arada kullanıyor. Günlük hayatta kullanılan fırça, varil, süpürge, şişe gibi birbirinden farklı eşyaları birer müzik aletine çeviriyor.

Stomp grubunun gösterileriyle ilgili bilgi veren EXPO 2016 Antalya Genel Sekreter Yardımcısı Fırat Işık, "Dün itibariyle Stomp etkinliklerine başladı. 8 Mayıs tarihine kadar etkinlikleri devam edecek. Aynı zamanda 7 Mayıs'ta ünlü tenor Jose Carreras Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile birlikte aramızda bulunacak. 14 Mayıs'ta Emma Shapplin olacak. 21 Mayıs'ta da Level 42 grubu aramızda olacak. Haziran ayında da konser ve etkinliklerimiz devam edecek." dedi.


Stomp grubu, 8 Mayıs'a kadar her gün saat 21.00'de EXPO 2016 Büyük Amfi'de performanslarını sahneleyecek.

CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Yukarı Çık