Ana Sayfa Güncel EXPO 2016 Antalya'da Etiyopya'dan renkli gösteri

EXPO 2016 Antalya'da Etiyopya'dan renkli gösteri

EXPO 2016 Antalya'da, Etiyopya Milli Gün kutlaması yapıldı. Etiyopya bahçesinin açılışının da yapıldığı etkinlikte otantik dans ve müzik gösterileri beğeniyle izlendi.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2016 Pazartesi 13:26
EXPO 2016 Antalya'da Etiyopya'dan renkli gösteri
EXPO 2016 Antalya'dan yapılan açıklamada, Kore'nin ardından ikinci milli gün kutlamasını Etiyopya yaptı. Etiyopya Kültür ve Turizm Bakanı Meaza Gebremedihin Gebreegzi, Etiyopya Ankara Büyükelçisi Ayalew Gobeze Workneh, Etiyopya Antalya Fahri Konsolosu Bülent Çekiç ve davetliler, EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Komiseri Büyükelçi Erdoğan Kök tarafından karşılandı.

Karşılamanın ardından heyet milli gün kutlamalarının yapılacağı küçük amfi tiyatroya geçti. Davetlileri burada EXPO 2016 Antalya'nın maskotları Ece-Efe ellerinde Etiyopya bayraklarıyla karşıladı. Davetlilerin yerini almasının ardından Etiyopya ve Türkiye milli marşları çalındı. Konuşmaların ardından Etiyopya Milli Otantik Tiyatrosu'nun müzisyenleri ve dans gurubu sahne aldı. Etiyopya'nın yerel kıyafetleri eşliğinde yapılan dans gösterileri büyük beğeni topladı. Gösteri sırasında Etiyopyalı gösteri grubunun Fatih Erkoç'un 'Ellerim Bomboş' isimli şarkısını Türkçe seslendirmesi de büyük alkış aldı. Gösteri ekibi bir ara sahneden inerek seyircilerin yanına gitti. Bakan Gebreegzi, Büyükelçi Workneh, Fahri Konsolos Çekiç ve diğer davetliler ellerinde Etiyopya bayraklarıyla dans ederek renkli görüntüler oluşturdu.

Küçük amfideki Milli Gün kutlamaları, Etiyopya bahçesinin gezilmesiyle devam etti. Bakan Gebreegzi Etiyopya bahçesinde davetlilere geleneksel kahve seramonisi eşliğinde ikramda bulundu. Milli gün kutlamalarının çok güzel geçtiğini söyleyen Bakan Gebreegzi, kendi kültürlerini tanıtmak için öyle bir fırsat buldukları için mutlu olduklarını söyledi.

EXPO alanında düzenlenen ikinci milli gün kutlamasının da büyük bir başarıyla tamamlandığını belirten Erdoğan Kök ise şöyle konuştu: "Milli Günler EXPO'lar için çok önemli çünkü bu alanda bir EXPO Ailesi oluşturmak istiyoruz. Hep birlikte milli günleri kutladığımız zaman bu aile ilişkilerini hissediyoruz ve ayrıca kültürlerarası bir değişim oluyor."<a href='https://www.cihan.com.tr/tr/expo-2016-antalya-etiyopya-milli-gunu-2055001.htm' style='visibility:hidden; display:none;'>Cihan</a> CİHAN
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Zihni şahin tanıtım toplantısı
Bu habere de bakabilirsiniz

YEREL YÖNETİM SEÇİMLERİNDE KADINLARIN YERİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık