Ana Sayfa Yurt Eskişehir'de Engelsiz Parkı

Eskişehir'de Engelsiz Parkı

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 17:00
Eskişehir'de Engelsiz Parkı

ESKİŞEHİR (CİHAN)- Eskişehir Odunpazarı Belediyesi, engelli vatandaşların rahatlıkla kullanabilmesi için inşa ettiği Odunpazarı Engelsiz Parkı düzenlenen törenle hizmete açtı. Toplam 3 bin 800 metre kare alan üzerine inşa edilen parkta, engelsiz fitness aletleri, oturma birimleri, engelsiz çocuk oyun alanı, görme engeliler için yürüme şeridi ve engelli rampaları yer alıyor.

Büyükdere Mahallesi'nde hizmete açılan park alanı modern donanımının yanı sıra kent mobilyaları ve yeşil alanları ile göz dolduruyor. Büyük ilgi ile takip edilen parkın açılışında yaptığı konuşmada amaçlarının hayatla insan arasındaki tüm engelleri kaldırmak olduğunu vurgulayan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, parkın özel donanımı ile Eskişehir'de bir ilk olduğunu ifade etti. Göreve geldikleri günden bugüne gerçekleştirdikleri tüm çalışmalarda engelli vatandaşları dikkate aldıklarını ve bu anlayış çerçevesinde çalışmalar gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Sakallı, hedeflerinin "Engelsiz Bir Eskişehir" oluşturmak olduğunu dile getirdi.

Parkın engelliler için özel olarak tasarlandığını söyleyen Başkan Sakallı, "Eğer, gönüllerdeki, yüreklerdeki, zihinlerdeki setler, bariyerler ortadan kaldırılırsa insan iradesi hiçbir engel tanımaz." dedi. Engellilerin her zaman öncelikli olduğunu dile getiren Sakallı, "Dezavantajlı gruplarımıza pozitif ayrımcılık yaparak engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri tek tek kaldırmaya çalışıyoruz. Engelli kardeşlerimizi topluma kazandırmak, toplumu da, fiziki çevreyi de onlara göre şekillendirmek, birlikte bir arada yaşayacağımız bir çevreyi hep birlikte inşa etmek zorundayız." ifadelerini kullandı.

Büyük ilgi ile takip edilen engelsiz park açılışına Eskişehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Basri Canbaz, Türkiye Muhtarlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Ali İrfan İbiş, Büyükdere Mahalle Muhtarı Ferah Yavuz, GÖRSEM Başkanı Remzi Korkut, Engelliler Derneği Başkanı Cafer Eşen, Damla Özgereksinimler Derneği Başkanı Emel Kapanoğlu ve Av. Lütfi Ergökmen Özel Eğitim İlkokulu öğrencileri katıldı.
CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber