Ana Sayfa Gündem Erdoğan: Kabinedekiler ilanihaye kadar görev yapar diye bir kayıt yok

Erdoğan: Kabinedekiler ilanihaye kadar görev yapar diye bir kayıt yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin konulara değindi.

Giriş Tarihi: 26 Ocak 2013 Cumartesi 00:35
Erdoğan: Kabinedekiler ilanihaye kadar görev yapar diye bir kayıt yok

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı bir televizyon programında gündeme ilişkin konulara değindi. Erdoğan kabine değişiklikle ilgili, ''Kabinelerin göreve başladığından sonra ilanihaye görev yapar diye bir kayıt yok.” dedi.

24 TV'de canlı yayınlanan 'Sansürsüz Özel' programına katılan Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nda yapılan değişikle ilgili, ''Kabineler göreve başladığından sonra ilanihaye görev yapar diye bir kayıt yok. Süreç içerisinde gerçekten zaman zaman bir meslekte bakıyorsunuz zayıflama oluyor, bir performans düşüşü oluyor. Zaman zaman bakıyorsunuz toplumla olan ilişkilerde bazı sıkıntılar yaşıyoruz. Tabii bizim de gerçekten sorumluluk mevkisinde olan bir başbakan olarak, kabinede eğer değişimi gerektiren bir şeyi yakalıyorsanız, sevk-i idareci olarak da bunu yapmak zorundasınız. Bu hiç bir zaman arkadaşlarımdan farklı noktada, Allah göstermesin, olumsuz yaklaşım tarzı olarak değerlendirilmemeli. Onlar ellerinden gelen bütün gayreti ortaya koydular.'' ifadelerini kullandı.

Recep Akdağ'ın kabinede en uzun görev yapan bakan olduğunu belirten Erdoğan, ''Aynı şekilde diğer arkadaşlarımdan bu dönemde göreve başlayanlar olduğu gibi ikinci dönem yine bakanlık yapan arkadaşlarım vardı. Bazılarında bir değişiklik gerektiği için bu adımı attık.'' diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber