Ana Sayfa Samsunhaber DÜNYAYA SATILAN UNUN 15’TE BİRİ ULUSOY UN’DAN

DÜNYAYA SATILAN UNUN 15’TE BİRİ ULUSOY UN’DAN

(TUSAF) ve Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Ulusoy, “2015 yılında 2.8 milyon ton unu 980 milyon dolar değerle ihraç ettik, ve dünyada satılan her 4 kilogram unun 1 kilogramını Türkiye satıyor. Bunun içerisinde de her 15’te birini Ulusoy Un Sanayi veriyor.” dedi.

Giriş Tarihi: 22 Haziran 2016 Çarşamba 17:04
DÜNYAYA SATILAN UNUN 15’TE BİRİ ULUSOY UN’DAN

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) ve Ulusoy Un Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, birlik ve beraberlik iftar programı kapsamında Samsun’da görev yapan ulusal ve yerel medya temsilcileriyle ilk defe bir araya geldi.

Serra Otel’de gerçekleşen iftar programında,  Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy, basın mensuplarıyla sohbet ederek, masaları tek tek dolaştı.

İftar yemeğinin ardından Yönetim Kurulu Başkanı Eren Günhan Ulusoy,  samimi bir şekilde öğrencilik hayatından iş hayatına nasıl geçiş yaptığını ve dünyada un sektörü ve Ulusoy Un Grubu’nun nasıl büyüdüğünü anlattı.

Unun çok önemli bir gıda olduğunu ve 5 kıtada yaklaşık 100 ülkeye ihraç yaptıklarını kaydeden Eren Günhan Ulusoy, “Ulusoy Un  Sanayi, kökeni Samsun olan ve Samsun’dan büyüyen bir aile şirketidir. Temellerini babam Fahrettin Ulusoy’un 1969 da attığı bir ticari kuruluştur. Bu günlere çok meşakkatli yollardan gelmiştir. Bu doğduğu şehir sayesinde kazandıklarından bu şehrinde faydalanması için elinden geleni yapan bir kişi, bizlerde bu bağlamda onun izinden gitmeye çalışıyoruz.” dedi.

Şirketin bir değişim ve bir dönüşüm geçirdiğini ve  bu değişim ve dönüşümün hem şirketin organizasyon yapısına, hem cirosuna, hem büyüme hızına etki gösterdiğini vurgulayan Eren Günhan Ulusoy, “ 2006 senesinde 60 milyon TL seviyesinde olan ciromuz, 2015 yılı sonunda 1 milyar 30 milyon TL'ye yükseldi.Yani baktığımızda 16 katlık bir artıştan bahsediyoruz. İSO 500’de 2014 yılında 472’nciydik, 2015’te 373’üncü olduk. İSO 500 listesindeki en hızlı yükselen 4'üncü şirket olduk.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) listesinde 511’den 301’e yükseldik. Türkiye’nin ihracatı 2014'te 152 milyar dolarken, 2015 yılında 145 milyar dolara düştü. Bizim ihracatımız 39 milyon dolardan 52 milyon dolara yükseldi. Bu sıralamalarda her zaman bir adım daha ileri gitmek için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz.” diye ifade etti.

Ulusoy şöyle devam etti: “Şirketin göstermiş olduğu başarılar sektöründe de şirketi takip edilen bir hale getirdi. Geçtiğimiz yılda zatı halime görev tevdi edildi. Böylece Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu başkanlığının da bir yıldır yürütüyorum. Aynı zamanda Türkiye un sanayinin bir özelliği de şu, dünyanın en çok un ihraç eden ülkesiyiz.  2015 yıldan 2.8 milyon ton unu 980 milyon dolar değerle ihraç ettik, ve dünyada satılan her 4 kilogram unun 1 kilogramını Türkiye satıyor. Bunun içerisinde de her 15’te birini Ulusoy Un Sanayi veriyor. Türkiye dünya liderliğini son 3 senedir devam ettiriyor. Bende bu dünya lideri sektörün temsilciliğini başkanlık sıfatıyla temsil etmek büyük onur duyuyorum. Bu vesileyle dünyada sektörümüzü tanıdı ve bu modeli bu başarının sırrını öğrenmeye çalışıyor. Biz çeşitli nedenle yurtdışında konferanslarda bulunuyoruz. Hem şirketimizi, hem de Federasyonumuzu temsilen konuşmacı olarak yer aldım. Türkiye’nin bu başarılarını yurtdışında da gururla anlatıyorum.  Katılımlarınızda dolayı herkese çok teşekkür ediyor, Ramazanınızın hayırlı geçmesini diliyorum.”

Samimi sohbetin yapıldığı iftar programı, semazenlerin tasavvuf müziği eşliğindeki yaptığı gösterinin ardından son buldu. 

HABEREFOR.COM

 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

GELECEĞİ YAZAN KADINLAR PROJESİ’NDE SAMSUN

Kurumsal

İçerik

Gündem

Güncel

Teknoloji

Yukarı Çık