Ana Sayfa Yurt Dr. Güneri Atalan: Meslektaşımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Dr. Güneri Atalan: Meslektaşımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 17:16
Dr. Güneri Atalan: Meslektaşımıza yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz

ELAZIĞ (CİHAN)- Hayata Adanmış Tıpçılar Derneği Başkanı Dr. Güneri Atalan, Elazığ'da özel bir sağlık kuruluşunda doktor meslektaşlarına uygulanan saldırıyı şiddetli kınadıklarını bildirdi.

Hayata Adanmış Tıpçılar Derneği Başkanı Dr. Güneri Atalan, yaptığı açıklamada, "Bugüne kadar özelde, sağlıkta şiddet, toplumsal şiddetin önlenmesine yönelik çalışmaların ertelenmesi, yarın başka illerde başka bir doktor, hemşire, sağlık çalışanının da mağdur olmasına neden olacaktır. Zaman ve mesai kavramı gözetmeksizin daha iyi sağlık hizmeti sunmak adına hizmet veren sağlık çalışanlarına uygulanan şiddet asla kabul edilemez." dedi.

Hayata Adanmış Tıpçılar Derneği olarak, her an için bir saldırıyla karşı karşıya gelen, hayat kurtarma mücadelesi verirken şiddete maruz kalan tüm sağlık çalışanları adına son derece endişeli olduklarını ifade eden Dr. Atalan, şöyle devam etti: "Her zaman dile getirdiğimiz gibi, Sağlık Bakanlığı ve ilgili kuruluşlar toplumsal şiddetin boyutlarının yansıması olarak sağlık alanında ortaya çıkan bu tür olaylar için gerekli yasal düzenlemelerin acil olarak hayata geçirilmesi gerektiğini belirterek, kutsal bir görevi yerine getiren sağlık çalışanlarımıza uygulanan şiddeti halkımızın da tasvip etmediği muhakkaktır. Bu olayları gerçekleştiren sağlıksız zihniyetlere karşı ülke insanımız da tepkisini ortaya koymalıdır. Türkiye`de her gün hastanelerin acil servislerinde, polikliniklerde, servislerde doktor ve sağlık çalışanlarına giderek artan bir şiddet uygulanıyor. Bu, sağlık camiasında moral ve motivasyon bozukluğuna yol açıyor, bu gergin ruh hali, moral ve motivasyon bozukluğu ile bir hekimin hastalarına, hasta yakınlarından gelecek bir takım fiziki ve sözlü saldırıların tehdidi altında ne kadar faydalı olacağını kamuoyunun takdirlerine bırakıyorum."


CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber