Ana Sayfa Güncel Din Görevlileri Derneği Başkanı Şensoy güven tazeledi

Din Görevlileri Derneği Başkanı Şensoy güven tazeledi

Samsun Din Görevlileri Derneği’nin Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Dursun Şensoy, tekrar seçildi.

Giriş Tarihi: 2 Mart 2013 Cumartesi 16:52
Din Görevlileri Derneği Başkanı Şensoy güven tazeledi

Samsun Din Görevlileri Derneği’nin Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Dursun Şensoy, tekrar seçildi.

Derneğin Olağan Genel Kurulu, Site Camii altında yer alan İslam Vakfı konferans salonunda gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve sonrasında okunan İstiklal Marşı ile başlayan toplantıda, Samsun Din Görevlileri Derneği’nin mali tablosu ve faaliyet raporu okunarak karara bağlandı. Daha sonra seçime gidildi. Seçim sonucunda 1990 yılından bu yana görevini sürdüren Dursun Şensoy, başkanlık görevine yeniden seçildi.

Üyelere hitaben teşekkür konuşması yapan Dursun Şensoy, “Bizlere teveccüh gösterip, tekrar göreve layık gördükleri için tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Bundan sonraki süreçte her zaman olduğu gibi istişare içinde hareket edip, ekip ruhu ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sorumluluklarımızın farkındayız, hep daha başarılı faaliyetler için uğraşmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

DERNEK BİNASI İSTİYORUZ

Konuşmasında yeni bir dernek binası için yetkililerden yardım talebinde de bulunan Şensoy, "Bir dernek binasına kavuşmak istiyoruz. Camimizin üstünde gece gündüz balicilerin uygunsuz hareketlerine şahit oluyoruz. Özellikle geceleri çok tehlikeli oluyor. Bunu da önlemek için ışıklandırma istiyoruz. Ayrıca camimizde 150 metrekarelik bir alan var. Buraya da din görevlileri ve cemaatimiz için bir okuma yeri yapılmasını istiyoruz.” dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Ahmet Yeni, İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İl Müftüsü Yard. Doç. Dr. Hayretin Öztürk ve çok sayıda din görevlisinin katıldığı genel kurul toplantısında karara bağlanan Samsun Din Görevlileri Derneği’nin yeni yönetim listesi şu isimlerden oluştu: "Yılmaz Kızıldağ, Nevzat Oy, Aydın Eren, Hayreddin Karakaya, Sadık Balcı, Resul Güneş, İlhan Şahin ve Ramazan Yörük."

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber