Ana Sayfa Samsunhaber DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNE GIYABİ CENAZE NAMAZI

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNE GIYABİ CENAZE NAMAZI

SAMSUNHABER - Kavak Otogar Meydanı'nda toplanan yüzlerce kişi, Türkiye Cumhuriyetine darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Giriş Tarihi: 20 Temmuz 2016 Çarşamba 19:28
DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNE GIYABİ CENAZE NAMAZI

Milli irade ve Demokrasi nöbeti tutun Kavaklılar, Otogar Meydanı'nda toplanarak yatsı namazını burada kıldılar. Ardından demokrasi şehitleri için gıyabi cenaze namazı kıldılar. Kuranı Kerim tilavetinin ardından Demokrasi şehitleri için sela okundu. Programa Kavak Kaymakamı Mevlüt Şekerci, Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu, Kavak Garnizon Komutanı Üsteğmen Abdulkadir Kütükçü, Kavak Emniyet Müdürü Adil Öztırak, Kavak Belediye Meclis Üyeleri, Kavak Daire amirleri, AK Parti Kavak İlçe Başkanı Bülent Yüksel, Kadef Başkanı Op.Dr.Yılmaz Karagöz ve yönetim kurulu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Programda konuşma yapan Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu şu ifadelerde bulundu; "15 temmuz 2016 cuma gecesi darbe teşebbüsünü duyduğumuz andan itibaren sokaklardaydık. Kaymakamımız Mevlüt Şekerci bey ile birlikte kriz masası oluşturduk ve sabaha kadar olayları değerlendirdik. Milli İrade ve Demokrasi Nöbetimizi Cumhurbaşkanımız bırakın diyene kadar bırakmayacağız. Ülkemizin bölünmez bütünlüğü için her an sokaklar da olacağız. Kavaklı hemşehrilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Darbe gecesi olayı duyar duymaz toplu sms ve belediye hoparlöründen yaptığımız anons ile bütün milletimizi sokaklara davet ettik. Duyurumuzu duyan tüm hemşehrilerimiz anında sokaklarda hınca hınç doldular. O günden bu güne tüm hemşehrilerimiz sokaklarda Demokrasi Nöbetini tutmaya devam ediyor.Bu akşam da Demokrasi şehitlerimiz için gıyabi cenaze namazı kılıp dua ettik. Rabbim bu ülkemizin bölünmez bütünlüğünü bölmeye çalışanlara fırsat vermesin." dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Yukarı Çık