Ana Sayfa Asayiş Demirhan’ın cansız bedenine ulaşıldı

Demirhan’ın cansız bedenine ulaşıldı

İstanbul Esenyurt’taki evinden dün sabah oyun oynamak için çıkan 10 yaşındaki Demirhan Dir kayboldu.

Giriş Tarihi: 9 Mayıs 2016 Pazartesi 13:34
Demirhan’ın cansız bedenine ulaşıldı

 AFAD ve polis ekipleri, kayıp çocuğun arkadaşlarının bilgisi doğrultusunda Avcılar’daki Haramidere bölgesinde ki dere yatağında arama çalışması başlattı. 

Gece boyu süren aramalara sabah saatlerinde itfaiye ve su altı ekipleri de katıldı. Yaklaşık 7 saatlik aramanın ardından Küçük Demirhan’ın cansız bedenine ulaşıldı.

Edinilen bilgilere göre, 10 yaşındaki Demirhan Dir, dün saat 11.00 sıralarında oyun oynamak için Esenyurt’taki evlerinden dışarı çıktı ve bir daha gelmedi. Çocuklarını merak eden aile, Demirhan’ın birlikte oyun oynadığı arkadaşlarının yanına gitti. Arkadaşları Demirhan’ın ailesine kendilerini köpek kovaladığını Demirhan’ın da Haramidere mevkindeki dere yatağına doğru kaçtığını söyledi. Bahsedilen yere bakan aile Demirhan’ı bulamayınca polise haber verdi.
.
Olay yerine gelen polis İstanbul Valiliği Afet ve Acil Durum Arama ve Kurtarma Birliği’den (AFAD) yardım istedi. AFAD ekipleri saat 03.00 sıralarında bölgeye gelerek kayıp Demirhan Dir’i aramaya başladı. Arama çalışmalarına polis ekiplerinin yanı sıra Demirhan’ın yakınları da eşlik etti. Ekipler, kayıp çocuğun arkadaşlarını da olay yerine getirerek bilgilerine başvurdu. Aramalar çocukların gösterdiği bölgelerde yoğunlaştırıldı.
Bölgede yapılan aramalarda Demirhan’ın kıyafetleri ne ulaşıldı kıyafetlerin bulunmasının ardından Demirhan’ın dereye girme ihtimali göz önünde bulundurularak dere içindeki aramalara ağırlık verildi. Arama çalışmalarına sabah saatlerinde itfaiye ve sualtı arama ekipleri de katıldı. Dere yatağına kontrol eden ekipler su altındaki heryere baktı. Uzun süren uğraşlar sonucu Küçük Demirhan’ın cansız bedenine ulaşıldı.

Gece boyunca arama çalışmalarını takip eden Demirhan’ın ailesi cesede ulaşılmasın ardından büyük üzüntü yaşadı. Göz yaşlarına boğulan aileyi itfaiye ve polis ekipleri teselli etmeye çalıştı. Demirhan’ın annesi Zenuriye Dİr yaşadığı şoku uzun süre üzerinden atamadı. Ambulansa konulan cenaze Büyükçekmece Devlet Hastanesine kaldırıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler