Ana Sayfa Politika Demir, belediyeler için İller Bankası'yla irtibata geçti

Demir, belediyeler için İller Bankası'yla irtibata geçti

Terme Belediye Başkanı Ahmet Yirmibeşoğlu ve Kozluk Belediye Başkanı Şenol Kul AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir’in vasıtasıyla İller Bankası Genel Müdürü Tuncay Karaman'la görüştü.

Giriş Tarihi: 8 Şubat 2013 Cuma 16:21
Demir, belediyeler için İller Bankası'yla irtibata geçti

Terme Belediye Başkanı Ahmet Yirmibeşoğlu ve Kozluk Belediye Başkanı Şenol Kul AK Parti Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir’in vasıtasıyla İller Bankası Genel Müdürü Tuncay Karaman'la görüştü. Ziyaretle ilgili açıklama yapan Milletvekili Demir, "Terme İlçesi'ne imam hatip ortaokulu yapılması için belediyeye ait 2 dönüm arsanın yanında 4 dönüm daha arsa alınacak. Burası için 700 bin TL kredi talep edildi. Belediye aldığı bu arsayı Milli Eğitim Müdürlüğü'ne devredecek. Terme'nin yeni bir eğitim kurumu kazanması için bir adım atılmış olacak." dedi.

Kozluk Belediyesi'nce çalışmaları süren alt yapı ve parke çalışmalarının tamamlanması için de 2 milyon TL'ye ihtiyaç olduğunu belirten Milletvekili Demir, "Bu kredi de alındığında Kozluk'taki tüm yollar tamamlanmış olacak. Şuan da Kozluk'ta hummalı bir çalışma var. Beldedeki tüm yollar genişletiliyor, bununla birlikte alt yapısı da yapılıyor. Bu kredi onaylandığında ihalesi tamamlanan işe bir an önce başlanacak." diye konuştu.

Terme Belediye Başkanı Ahmet Yirmibeşoğlu da, kredinin hayırlı bir işe vesile olacağını belirterek Milletvekili Demir ve Genel Müdür Karaman'a teşekkür etti. Kozluk Belediye Başkanı Şenol Kul ise, "2012 yılı başında başlattığımız yol yapım çalışmalarının sonuna geldik. Söz konusu kredimiz de onaylanırsa bu projemiz tamamlanacak. Bizlere bu konuda her zaman destek olan Milletvekilimiz Cemal Yılmaz Demir'e ve sizlere teşekkür ediyorum." dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber