Ana Sayfa Samsunhaber Cihannüma Derneği OMÜ'ye ziyarette bulundu

Cihannüma Derneği OMÜ'ye ziyarette bulundu

SAMSUNHABER - Cihannüma Derneği Samsun Şubesi Yönetim Kurulu, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt ve Öğrenci Konseyi Başkanlığını ziyaret etti.

Giriş Tarihi: 20 Mayıs 2016 Cuma 17:35
Cihannüma Derneği OMÜ'ye ziyarette bulundu

Ziyarette Cihannüma Derneğinin kuruluş amacını ve yaptığı çalışmaları anlatan Samsun Şubesi başkanı İlker Efe, Samsun sivil toplum kuruluşları ile ortak hareket etme bilincinin oluşması, Samsun halkına ve gençliğine hizmet etme olanaklarının araştırılması ve bilgilendirilmesi yapılması konusunda üniversite ile iş birliği yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Buluşmada geçmişten günümüze Samsun ve Türkiye'de gençlik hareketleri ve sivil toplum duruşları üzerine tecrübelerini paylaşan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Akan da kentin ve gençlerin yararına her türlü çalışmaya katkılarının olacağını dile getirdi.

Sivil toplum kuruluşlarının yaptıkları çalışmalarda fikirsel çalışmalara ağırlık vermesi gerektiğine değinen Genel Sekreter Yrd. Doç. Dr. Selahattin Özyurt ise yapılacak çalışmalarda istişare yapılarak Samsun ve gençlik için başarılı çalışmalar yapılabileceğini ifade etti.

Daha sonra OMÜ Öğrenci Konseyi Başkanlığı ziyareti yapan heyet her zaman üniversite gençliğinin yanında olduklarını, kendi alanları ile ilgili yapılacak çalışmalarda gerekli desteği vereceklerini belirtti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler