Ana Sayfa Ekonomi ÇİĞ KÖFTE TUTKUSU TURİSTLERİ SARDI

ÇİĞ KÖFTE TUTKUSU TURİSTLERİ SARDI

7’den 70’e hepimizin severek tükettiği çiğköfte turistlerin de ilgisini çekti. Hemen her sokakta rastlayabileceğiniz çiğköfteciler sağlıklıbir fast food alternatifi sunuyor.

Giriş Tarihi: 10 Ağustos 2018 Cuma 15:00
ÇİĞ KÖFTE TUTKUSU TURİSTLERİ SARDI

7den 70e hepimizin severek tükettiği çiğköfte turistlerin de ilgisini çekti. Hemen her sokakta rastlayabileceğiniz çiğköfteciler sağlıklıbir fast food alternatifi sunuyor.

Adıyaman’dan doğan ve geçmişi 4000 yıla dayanan çiğköfte, Türkiye’nin vazgeçemediği lezzetlerden biri oldu. Onlarca markanın, yüzlerce şube ile hizmet verdiği çiğköfte sektörühızla gelişti ve etsiz çiğköfte yurtdışında da şubelerin açılmasıyla yabancılar tarafından tanındıve çok sevildi.

2005 yılından bu yana faaliyet gösteren ve adınıTürkiye’nin en iyi çiğköfte markalarıarasına yazdıran Ziyafet Çiğköfte Yönetim Kurulu BaşkanıVeysi Akıncıturistlerin çiğköfteye yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.“Besleyici özelliği ile sağlıklıbir atıştırmalık alternatifi olan çiğköfte kısa zamanda Türk tüketicilerin gözdesi haline geldi. Yaz aylarıile birlikte yerli ve yabancıturistlerin yoğunlaştığıbölgelerde faaliyet gösteren bayilerimizden aldığımız bilgiye göre sadece Türkler değil yabancıturistler de çiğköftemizi severek tüketiyor.”dedi. 

Milli İçeceğimiz Ayranla Tüketiyorlar

Turistlerin özellikle dürüm çiğköfteye ilgi gösterdiklerini belirten Veysi Akıncı, “turistlerin sadece dürüm değil, porsiyon çiğköfteyi de milli içeceğimiz ayranla birlikte keyifle tükettiklerini görüyoruz ve bu ilgiden çok memnunuz.”dedi. 

Yerel Lezzetimiz Dünyaca Tanınsın

Yönetim Kurulu BaşkanıVeysi Akıncı, “Ziyafet Çiğköfte olarak yerel lezzetimiz çiğköfteyi tüm dünyaya tanıtmak misyonu ile yola çıkmışbir markayız. Türkiye’de artan bayi sayımız ve işhacmimiz ile Türk toplumunun çiğköfteyi severek tükettiğini biliyoruz. Bayilerimizden turistlerle ilgili olarak aldığımız geri bildirim bizleri çok mutlu ediyor. Amacımız herkesin çiğköfte lezzeti ile tanışmasınısağlayabilmek.”diye konuştu.

Türkiye genelinde 600’e yakın bayi ile hizmet veren Ziyafet Çiğköfte’nin Yönetim Kurulu BaşkanıVeysi Akıncı, “Ülkemizin önemli kültür miraslarından biri olan çiğköftenin dünya çapında ilgi görmesi, ülkemizin tanıtımına katkısağlamak bizleri gururlandırıyor. Türkiye’nin 81 il, 957 ilçesinde Ziyafet Çiğköfte bayileri ile hizmet sunma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz.”diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz

En Ucuz Spiralli Defter Fiyatları - Ürünseç

Kurumsal

İçerik

Gündem

Yukarı Çık