Ana Sayfa Samsunhaber CHP İL BAŞKANI AKÇAGÖZ, ÖZ ELEŞTİRİDE BULUNDU

CHP İL BAŞKANI AKÇAGÖZ, ÖZ ELEŞTİRİDE BULUNDU

CHP Samsun İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz, "Haklı olduğumuz davada, kaybediyorsak biraz da hatayı kendimizde aramamız gerekiyor. Asgari ücret bin 500 TL olsun dedik. Halk bize değil de onlara oy verdi. Mecburen asgari ücrette ufacık da olsa insani bir düzenleme yapmak zorunda kaldılar. Bu nedenle, politikalarımızı inandırıcı kılmaktan başka çaremiz yok. Politikamız, halkın güvenini kazanmıyorsa, maalesef oy da alamıyoruz." diyerek öz eleştiride bulundu.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2016 Salı 15:37
CHP İL BAŞKANI AKÇAGÖZ, ÖZ ELEŞTİRİDE BULUNDU

CHP Samsun İl Başkanı Avukat Tufan Akcagöz, CHP Atakum İlçe Örgütü tarafından düzenlenen, parti içi temel siyasi eğitim kapsamındaki toplantının açılışını gerçekleştirdi.

 " Onların çocukları, 20’li yaşlarında iş adamı oluyor, bizim çocuklarımız aynı yaşlarda şehit oluyor. Bu işte bir gariplik yok mu? Onların çocukları, sıfırlayamadıkları milyon avrolarla Avrupa’da eğitim hayatlarını sürdürüyorlar, bizim çocuklarımızsa sabah akşam ders çalışarak, üniversiteyi kazanmaya çalışıyorlar, sonrasında KPSS ile memuriyet hakkı kazanmak için uğraşıyorlar. Bir bakmışlar ki, sorular da çalınmış gitmiş. Ülkenin geldiği son durum budur. “Türkiye laiktir, laik kalacak” demekle laiklik kalıcı olmuyor. Türkiye laik kalsın isteniyorsa, bunun gereğini yapmak zorundayız. " diye konuşan Akcagöz, " Bunun gereği, çok çalışmaktan geçiyor. Haklı olduğumuz davada, kaybediyorsak biraz da hatayı kendimizde aramamız gerekiyor. Asgari ücret  bin 500 TL olsun dedik. Halk bize değil de onlara oy verdi. Mecburen asgari ücrette ufacık da olsa insani bir düzenleme yapmak zorunda kaldılar. Bu nedenle, politikalarımızı inandırıcı kılmaktan başka çaremiz yok. Politikamız, halkın güvenini kazanmıyorsa, maalesef oy da alamıyoruz. Türkiye’nin en namuslu insanları bugün Cumhuriyet Halk Partisi içinde siyaset yapıyor. Namuslu insanların siyaset yapması kadar büyük erdem var mı? Şu anda, demokrasiye inanmadığını başından beri deklare eden siyasi iktidarın, demokratik kurallara uymasını bekliyoruz. Belki de asıl çelişkimiz bu. Türkiye laik kalsın istiyoruz ama laiklik karşıtı eylemlerin odağı haline geldiği Anayasa Mahkemesi kararıyla sabit olan bir siyasi parti tarafından idare ediliyoruz..” dedi.

Dokunulmazlıkların kaldırılmasına da değinen CHP Samsun İl Başkanı Akcagöz, “ Zatı şahane, onlarca dosyadan yargılanıyordu. Bunların içinde kalpazanlık, resmi evrakta sahtecilik gibi ciddi suçlamalar da vardı. Bunların hiç birinden beraat etmiş değil. Dokunulmazlık zırhına büründü ve yargılanmadı. Keşke kendisi de yargılansaydı. Bugün içinse, güvenilecek bir yargı sistemi bırakmadıkları için, dokunulmazlıkların kaldırılmasının sonucu Türk demokrasisi açısından ağır sonuçlara sebebiyet verebilir.” diye konuştu.

CHP Atakum İlçe Örgütü’nün düzenlediği parti içi temel siyasi eğitim toplantısına, CHP Atakum İlçe Başkanı Cemil Deveci, CHP Samsun İl Başkan Yardımcısı Filiz Öztopal, parti eğitmenleri Sabri Ağırlar, Şükrü Kumbasar ve partililer katıldı. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Yukarı Çık