Ana Sayfa Kültür & Sanat CEYGİD Akdeniz Oyunları'nı destekleme protokolü imzaladı

CEYGİD Akdeniz Oyunları'nı destekleme protokolü imzaladı

Adana ili Ceyhan ilçesinde faliyet gösteren Ceyhan Girişimci İşadamları Derneği (CEYGİD) Akdeniz Oyunları'nı destekleme protokolü imzaladı.

Giriş Tarihi: 10 Mayıs 2013 Cuma 15:48
CEYGİD Akdeniz Oyunları'nı destekleme protokolü imzaladı

ADANA (CİHAN)- Adana ili Ceyhan ilçesinde faliyet gösteren Ceyhan Girişimci İşadamları Derneği (CEYGİD) Akdeniz Oyunları'nı destekleme protokolü imzaladı.

Protokol Ceyhan Girişimci İşadamları Derneği (CEYGİD) ile Akdeniz Oyunları Adana Koordinatörü Vedat Kahyalar arasında Akdeniz Oyunları'nı destekleme protokolü imzalandı. Ceyhan ve Adana'nın bir bütün olduğunu ifade eden CEYGİD Yönetim Kurulu Başkanı Yener Ural, "Bu organizasyon Adana'nın, bölgemizin ve ülkemizin tanıtımı için çok önemli. Bu nedenle biz CEYGİD olarak bütün desteğimizi veriyoruz." dedi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Koordinatör Vedat Kahyalar, "İlk kez 1951 yılında Mısır'da düzenlenen organizasyon ile başlayan Akdeniz Oyunları, Akdeniz'e kıyısı olan ülkelerin katılımı ile gerçekleşmektedir. Türkiye 1971 yılında, İzmir Akdeniz Oyunları'yla ev sahipliği yaptığı bu büyük organizasyona ikinci kez ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor." dedi.

Haziran ayı içinde Adana ve Mersin'de gerçekleşecek olan oyunlara 24 ülkeden 6000 sporcu ve 25.000 idareci, basın mensubu ve izleyicinin katılımının beklendiğini de belirten Kahyalar, "32 dalda müsabakaların yapılacağı oyunların dördü Adana'da yapılacak. Binicilik (Atlı spor tesisleri), Kürek (Seyhan Baraj Gölü-Çukurova Üniversitesi Kayıkhane önü), Kano (Seyhan Baraj Gölü-Çukurova Üniversite Kayıkhane önü), Hentbol (Çukurova Üniversite Lütfullah Aksungur kapalı spor tesisleri-Yüreğir Serinevler Spor Salonu). Bölgemize gelecek sporculardan 1000 kişilik grup Çukurova Üniversitesi'nde inşa edilen Fevzi Çakmak Yurdu'nda kalacak." diye konuştu.

Kahyalar, sporcu ve konukların yaklaşık 15 gün bölgede kalmasını beklendiklerini de belirterek, oyunlar sürecinde konuklar için tarihi ve turistik geziler düzenleneceği gibi onların serbest zamanlarının da olacağını söyledi.

Adana ve Mersin kentlerinin yönetici, işletmeci ve halkının göstereceği ilgi ve duyarlılıkla 2020 de olimpiyatların İstanbul'da yapılabilmesi için çok önemli katkı sağlayacağını da sözlerine ekledi.
CİHAN

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
HaberEfor: SamsunHaberMudurnuHaber